niedziela, 07 marca 2021r.

Współczesny otwiera teatr w sierpniu. Bilety są już w sprzedaży

Data publikacji: 2020-07-01 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 14:49
Współczesny otwiera teatr w sierpniu. Bilety są już w sprzedaży
 

Mamy znakomitą wiadomość dla teatromanów, którzy nie mogą się doczekać pójścia na spektakl. W tym roku, inaczej niż zwykle, szczeciński Teatr Współczesny będzie prezentował przedstawienia już w środku wakacji. Pierwszy spektakl - już 7 sierpnia, a potem kolejne, aż do końca przyszłego miesiąca. Bilety są już w sprzedaży!

W sierpniowym repertuarze jest kilka tytułów. I tak, teatr zacznie - 7, 8 i 9 sierpnia - komedią z Beatą Zygarlicką i Konradem Pawickim pt. "Seks dla opornych". Potem, wyjątkowo na dużej scenie TW zostanie pokazane (zwykle ta inscenizacja grana jest w Teatrze Małym na deptaku Bogusława) przedstawienie pt. "Przyszedł mężczyzna do kobiety" (14, 15 i 16 sierpnia), przezabawna komedia na aktorski duet: Joanna Matuszak i Arkadiusz Buszko.

W przedostatni weekend sierpnia aktorzy wystąpią w spektaklu pt. "Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi" (ta sztuka zostanie również zagrana na dużej scenie TW, a nie w Malarni), z kolei na koniec wakacji można wybrać się na "Być jak Beata" (28, 29 i 30 sierpnia). Punktem wyjścia dla fabuły wspomnianej sztuki jest casting do koncertu, w którym uczestnicy mają wykazać, że „są jak Beata”. Aktorzy wcielają się zatem w takie postaci, jak: zakonnica, pracownica korporacji, drag queen, pielęgniarka, staruszek, Turek prowadzący w Polsce budkę z kebabem. Bohaterów tych grają: Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani - Stachowska, Arkadiusz Buszko i Maciej Litkowski. Każdy z aktorów śpiewa oczywiście piosenki Bajmu i Beaty Kozidrak, m.in. „Piechotą do lata”, „Małpa i ja”, „Nie ma wody na pustyni”.

Planując wizytę w teatrze, trzeba wziąć pod uwagę obostrzenia jakie się z tym wiążą. Jakie? "Jesteśmy gotowi przyjąć widzów w bezpiecznym reżimie sanitarnym. Wejście na widownię będzie możliwe wyłącznie w maseczce zakrywającej usta i nos, do dyspozycji będą również płyny dezynfekujące. Na widowni może zasiąść 150 osób (w odpowiednich odstępach – obsługa będzie na miejscu służyć pomocą)" - czytamy w informacji na stronie internetowej teatru.

Bilety online na spektakle już można kupować za pośrednictwem wspomnianej strony internetowej, natomiast w kasie – od 16 lipca.

(MON)

Fot. Monika Stolarska

Na zdjęciu: Spektakl Być jak Beata

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ