poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Zaraza na progu, a Buszko w koloratce. Nowy teledysk Teatru Współczesnego

Zaraza na progu, a Buszko w koloratce. Nowy teledysk Teatru Współczesnego [FILM]

Zaraza na progu, a Buszko w koloratce. Nowy teledysk Teatru Współczesnego
Data publikacji: 2020-05-20 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-23 11:15
Wywietleń: 323 455875

Arkadiusz Buszko w koloratce, Wojciech Sandach myjący okna, Grzegorz Młudzik podczas prac w ogrodzie, Barbara Lewandowska przy prasowaniu - w takich domowych odsłonach można zobaczyć znanych, szczecińskich aktorów Teatru Współczesnego w znakomitym teledysku do piosenki "Zaraza". Utwór ten pochodzi ze spektaklu "Śpiew szczerbatych mew", a śpiewa Magdalena Wrani-Stachowska: "zaraza na progu pod domem czeka/ z pustą butelką z tłustą gazetą/ zaraza mieszka za garażami/ z kotem topionym o czwartej nad ranem". Warto obejrzeć to wideo, ale też zajrzeć na facebookowy profil sceny przy Wałach Chrobrego, bo sporo się tam dzieje.

Gdyby nie pandemia, widzowie od kwietnia mogliby się już wybrać na nowy spektakl Teatru Współczesnego - pt. "Król potworów" w reżyserii Marcina Libera. Niestety, to się nie udało. Ale aktorzy już powrócili do prób: "Jesteśmy i pracujemy, by jak tylko to będzie możliwe spotkać się z Wami i KRÓLEM POTWORÓW na widowni Teatru Współczesnego" - artyści poinformowali na Facebooku. Tu też opublikowali wzruszające zdjęcie pustej widowni i kilku aktorów z napisem #czekamy, który towarzyszy tegorocznym obchodom, od minionego tygodnia, Dnia Teatru Publicznego. W tym roku świętowanie to trwa nieco dłużej niż jeden dzień, ale też zupełnie inaczej, bo przecież w teatrach brakuje widzów, a przedstawienia nie są grane.

Wspomniany teledysk powstał w ramach „czwartej sceny”, którą Teatr Współczesny otworzył podczas pandemii. To wirtualna przestrzeń, gdzie widzowie mogą obejrzeć, na profilu facebookowym teatru, m.in. krótkie filmiki, nietypowe wykonania piosenek z teatralnych spektakli, teledyski czy uchylane są rąbki tajemnicy tego, co zobaczmy za jakiś czas w nowym spektaklu.

- W teatrze jest pusto. Bez publiczności nas nie ma. Teatr jest jednak czymś więcej niż przestrzeń budynku, w którym się spotykamy - tak Anna Augustynowicz, dyrektor artystyczny, zapowiadała wspomnianą "czwartą scenę". - Nie możemy się teraz spotkać na widowni, ale tutaj, w internetowej przestrzeni, wciąż w jakimś sensie możemy być z wami. Dlatego Czwarta Scena będzie miejscem, w którym będziemy próbować pozostać z wami w kontakcie. Każdy w swoim domu, ale niezmiennie jako zespół.

Warto dodać, że poza wspomnianymi aktorami, w wideo wystąpili również: Michał Lewandowski, Anna Bieżyńska, Ewa Sobczak, Konrad Pawicki, Magdalena Wrani-Stachowska.

(MON)

Fot. Marcin Liber

Komentarze

TOI
madre słowa a ta postac tego człeka jest żałosna i zenująca!! to żaden aktorzyna!!!!
2020-05-23 11:09:24
Obserwacja moja jest nastepująca:
Przebranie się za księdza jest trendy. Przebranie się za rabina jest ryzykowne. Przebranie się za ajatollaha jest niebezpieczne. Gdyby nie koloratka pana Buszko nikt by tego teledysku nie zauważył.
2020-05-22 13:49:24
toi
a moze w jarmułce wystapi???żenada
2020-05-22 08:13:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie