Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Wokalne smaki Koncertu Prezydenckiego [GALERIA]

Data publikacji: 2019-01-13 00:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-15 09:57
Wokalne smaki Koncertu Prezydenckiego
 

Noworoczny Koncert Prezydencki tłumnie zgromadził w sobotę wieczorem (12 stycznia) w Filharmonii Szczecińskiej doborowych gości. Przybyli na zaproszenie prezydenta miasta, Piotra Krzystka.

Z towarzyszeniem szczecińskich symfoników najpopularniejsze arie, duety operowe i operetkowe, przebojowe pieśni neapolitańskie śpiewali znakomici, znani w świecie soliści – Joanna Woś (sopran) i Arnold Rutkowski (tenor). Kolejne wykonania scenicznych szlagierów publiczność nagradzała gromkimi brawami, a nawet śpiewała z ich wykonawcami. Orkiestrę prowadził Bassem Samir Akiki, Libańczyk od lat zadomowiony w Polsce i znany także w Szczecinie, muzyk i filozof, dyrektor artystyczny Opery Śląskiej i Festiwalu Opery Współczesnej we Wrocławiu, dyrygent Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Wśród gości byli oczywiście szczecinianie, w tym znani politycy, m.in. europoseł, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Bogusław Liberadzki, działacze samorządowi, ludzie biznesu i kultury, rektorzy wyższych uczelni. W przerwie koncertu Piotr Krzystek składał miastu i jego obywatelom noworoczne życzenia wszelakiej pomyślności, wznoszono noworoczne toasty.

(b.t.)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec
2019-01-14 07:53:20
sami swoi
dddddd
2019-01-13 17:18:57
a gdzie najradna zależna?-w operze spiewa? a gdzie balbina ?!! pospieszny ze stargardu nie dojechał? skandal, takich wielkich osobistosci zeby nie zaprosic !!! @ nic nie znaczacy: 80% wyborcow jest innego zdania od 2 miesiec wiec przestan tu plakac ,nawet w niedziele nie odpuscisz, u spowiedzi byles?! datek oddales dla panstwa watykan ?!za pieniadze podatnikow to sie bawia w warszawce i toruniu
nic nie znaczący
2019-01-13 16:44:42
Szczecińska oligarchia uciskająca lud bawi sie za pieniądze podatników, wyzyskiwanych pracowników, przedmiotowo traktowanych uczniów,studentów, pacjentów,seniorów, małych przedsiębiorców, sportowców, zwykłych związkowców....itp. To tylko zmienią zespolone zielone kamizelki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA