środa, 22 maja 2019.
Strona główna > Kultura > Basia wystąpiła w Szczecinie

Basia wystąpiła w Szczecinie [GALERIA]

Basia wystąpiła w Szczecinie
Data publikacji: 2018-11-18 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 08:32
Wywietleń: 1251 361976

Jedyna polska wokalistka, która wylansowała hity na całym świecie i sprzedawała płyty w kilku milionach egzemplarzy, czyli Basia Trzetrzelewska, wystąpiła w sobotni wieczór w szczecińskiej filharmonii. Był to ostatni koncert podczas dwumiesięcznego tournee artystki promującego jej najnowszą płytę - "Butterflies".

Podczas koncertu Basia wykonała kilka piosenek ze wspomnianego krążka oraz wiele starszych przebojów, m.in. "Time and Tide", "Crusing for Brusing", "Baby You're Mine", "New Day for You", a na bis - "Liang&Zhou" z najnowszego albumu oraz "Promise" z debiutanckiej, solowej płyty piosenkarki z 1987 roku. Jak mówiła artystka w trakcie występu, większość jej piosenek to autobiograficzne opowieści, a np. "Matteo" powstało po narodzinach syna jej gitarzysty.

Tu warto wspomnieć o międzynarodowym zespole, który towarzyszył Basi na scenie - Brytyjczycy na perkusji, instrumentach klawiszowych i saksofonie (w tym Danny White, z którym artystka współpracuje od lat 80., od czasów zespołu Matt Bianco oraz Ian Kirham, muzyk Simply Red), Urugwajczyk na gitarze basowej oraz Włoch na gitarze. - Pięknie, jestem onieśmielona - mówiła wokalistka, rozglądając się po filharmonii. - W takim miejscu trzeba się dobrze zachowywać i dobrze ubrać. Dlatego tak się wystroiłam, na co dzień tak nie chodzę - żartowała. - Ostatnio występowałam w Szczecinie siedem lat temu na dziedzińcu zamku. Kto był na tamtym koncercie? - zapytała, a wtedy mnóstwo osób podniosło ręce do góry. Jak mówiła Basia, zawsze ostatni występ podczas trasy koncertowej pamięta szczególnie, zatem ten w Szczecinie na pewno zachowa długo w pamięci.

Monika Gapińska

Fot. Marta Teszner

Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie Basia wystąpiła w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Basia w Szczecinie!
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Markowi Osajdzie

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie