Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wkrótce oprowadzanie po interesującej wystawie. Już trwają zapisy!

Data publikacji: 2021-11-22 22:51
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-22 22:54
Wkrótce oprowadzanie po interesującej wystawie. Już trwają zapisy!
Fot. Michał Wojtarowicz  

W najbliższą sobotę (27 listopada) Muzeum Narodowe w Szczecinie, przy Wałach Chrobrego, zaprasza na oprowadzanie po nowej wystawie stałej "Misterium światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu" - o godzinie 12. O ekspozycji opowie kustosz Krystyna Milewska. Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: k.milewska@muzeum.szczecin.pl (ilość miejsc ograniczona!).

„Misterium Światła” to unikatowa prezentacja sztuki średniowiecznej z terenu historycznego Pomorza od XII w., gdy w latach 20. zakończył się ostatecznie proces chrystianizacji, do kolejnej transformacji religijnej tych obszarów, związanej z przyjęciem reformacji w 1534 roku. Prezentowane na wystawie zabytki w zasadniczej części pochodzą z pomorskich kościołów. Niegdyś związane były ze sprawowaniem kultu i obrzędów religijnych, odzwierciedlały idee średniowiecznej myśli chrześcijańskiej, a także zaspokajały religijne i społeczne potrzeby wyznawców oraz fundatorów. Twórcy tych dzieł, dziś anonimowi, funkcjonowali w ramach warsztatów, wędrowali po Europie i rozpowszechniali trendy artystyczne lub ‒ co typowe dla późnego średniowiecza ‒ osiedlali się w miastach i zakładali cechy rzemieślnicze.

- Oprowadzanie odbywa się w reżimie sanitarnym. Prosimy o zabranie maseczki i zdezynfekowanie rąk po wejściu do muzeum - zaznacza Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA