sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Wirtualna wypożyczalnia książek

Wirtualna wypożyczalnia książek

Wirtualna wypożyczalnia książek
Data publikacji: 2017-11-06 07:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-06 07:29
Wywietleń: 1180 299761

Już po raz piąty Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, oraz platforma e-bookowa Woblink.com, prowadzą  akcję promującą czytelnictwo - Czytaj PL. Uczestniczy w niej także Szczecin.  

Tegoroczna akcja Czytaj PL (www.czytajPL.pl) objęła ponad 30 miast i dodatkowe 450, w których się znajdują biorące w niej udział szkoły. Na ponad 7 tys. nośników są darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione zostały kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 nowości z 2017 r. Po raz pierwszy bierze w niej udział 10 miast zagranicznych, m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. 

W wirtualnej wypożyczalni jest m.in. szwedzki kryminał „Księżniczka z lodu” Camilli Läckberg. Miłośnicy książek przygodowych mogą przeczytać np. powieść „Shantaram” Gregory'ego Davida Robertsa. Wśród udostępnionych jest też m.in. „Sekretne życie drzew”. Petera Wohllebena,  „Czterdzieści i cztery” Krzysztofa Piskorskiego, „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” Filipa Springera, „#WstydźSię!” Jona Ronsona i „Korona śniegu i krwi” Elżbiety Cherezińskiej. Miejsce, gdzie w Szczecinie można wypożyczyć darmowe e-booki, trzeba znaleźć na http://akcja.czytajpl.pl/mapa.html.

Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy jeden kod. Do całej kolekcji każdy może zaprosić 5 znajomych.

(g)

Wirtualna wypożyczalnia książek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy