Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Wirtualna wypożyczalnia książek

Data publikacji: 2017-11-06 07:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-07 21:04
Wirtualna wypożyczalnia książek
 

Już po raz piąty Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, oraz platforma e-bookowa Woblink.com, prowadzą  akcję promującą czytelnictwo - Czytaj PL. Uczestniczy w niej także Szczecin.  

Tegoroczna akcja Czytaj PL (www.czytajPL.pl) objęła ponad 30 miast i dodatkowe 450, w których się znajdują biorące w niej udział szkoły. Na ponad 7 tys. nośników są darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione zostały kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 nowości z 2017 r. Po raz pierwszy bierze w niej udział 10 miast zagranicznych, m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. 

W wirtualnej wypożyczalni jest m.in. szwedzki kryminał „Księżniczka z lodu” Camilli Läckberg. Miłośnicy książek przygodowych mogą przeczytać np. powieść „Shantaram” Gregory'ego Davida Robertsa. Wśród udostępnionych jest też m.in. „Sekretne życie drzew”. Petera Wohllebena,  „Czterdzieści i cztery” Krzysztofa Piskorskiego, „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” Filipa Springera, „#WstydźSię!” Jona Ronsona i „Korona śniegu i krwi” Elżbiety Cherezińskiej. Miejsce, gdzie w Szczecinie można wypożyczyć darmowe e-booki, trzeba znaleźć na http://akcja.czytajpl.pl/mapa.html.

Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy jeden kod. Do całej kolekcji każdy może zaprosić 5 znajomych.

(g)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA