Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Wielkie święto muzyki gospel. Szcześniak i Szczepaniak na zamkowej scenie

Data publikacji: 2021-06-23 18:59
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-23 19:08
Wielkie święto muzyki gospel. Szcześniak i Szczepaniak na zamkowej scenie
Mietek Szcześniak. Fot. Maciek Poremba  

Chór Akademicki prof. Szyrockiego oraz Baltic Neopolis Orchestra zapraszają w czwartek (24 czerwca) na wielkie święto muzyki gospel pn. "Gospel Celebration". Na scenie Zamku książąt Pomorskich spotkają się znakomite, szczecińskie zespoły, a wraz z nimi gwiazdy polskiej sceny gospel: Jola Szczepaniak oraz Mietek Szcześniak.

W programie koncertu są m.in. „Gospel Mass” Roberta Raya, utwory Negro Spirituals na chór mieszany, orkiestrę, sopran, tenor oraz piosenki z repertuaru Mietka Szcześniaka.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Szczecin Musica Viva” i jednocześnie zainauguruje 7. edycję Baltic Neopolis Festival. W ramach wspomnianej imprezy zaplanowano aż 16 koncertów: "Od dzikiego zachodu, po folklor, czy świętowanie 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli, poprzez barytony i basy, składy kameralne i orkiestrowe, artystów gościnnych i wielkie sławy z zakątków świata... udamy się na wspaniałą, muzyczną przygodę z do Dominikowa, Golczewa, Kołobrzegu, Międzyzdrojów, Niekłończycy, Polic, Przecławia, Pyrzyc, Szczecina, Świnoujścia, Wolina oraz Złocieńca!" - informują organizatorzy festiwalu. Zdradźmy, że na finałowym koncercie, pt. „Polish Concerti”, odbędzie się światowe prawykonanie dzieła Concerto grosso "Druga przestrzeń" na kwartet smyczkowy i orkiestrę smyczkową Mikołaja Góreckiego, skomponowane specjalnie dla zespołu Baltic Neopolis Orchestra.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ