piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Wiedźmin i Pan Tadeusz

Wiedźmin i Pan Tadeusz

Wiedźmin i Pan Tadeusz
Data publikacji: 2017-06-07 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:45
Wywietleń: 1435 267944

Święto Książki przez cały bieżący tydzień obchodzi I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Licealiści włączają się w głośne wspólne czytanie, czytają też dla przedszkolaków, uczestniczą w akcji bookcrossingu, spotkaniach z pisarkami i konkursach.

- Jak co roku w czerwcu obchodzimy szkolne Święto Książki, które ma pokazać wartość i przyjemność płynącą z obcowania z lekturą. Uczniowie, zachęceni przez swych nauczycieli, chętnie w nim uczestniczą i biorą udział w konkursach z nim związanych - podkreślają bibliotekarki Jolanta Obuchowicz i Monika Trybocka, organizatorki Święta Książki w I LO.

Podobnie jak wiele innych szczecińskich szkół, w poniedziałek (6 czerwca) licealiści, włączyli się w akcję czytania  „Lokomotywy” Juliana Tuwima dla dzieci. W ten sposób zainaugurowali XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w którym uczestniczy prawie 8 tysięcy placówek z całej Polski. Wydarzenia pod hasłem „Czytanie zbliża” odbyło się z inicjatywy Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom. To tylko jeden element Święta Książki w I LO. We wtorek bowiem zorganizowano tam akcję "5 minut dla książki", dzięki której uczniowie czytali swoje ulubione teksty szkolnym kolegom. Chętni uczestniczyli także w konkursie ze znajomości literatury fantasy. Czytaniu towarzyszył także konkurs na przebranie za ulubioną postać literacką. Po szkolnych korytarzach przechadzali się zatem bohaterowie "Wiedźmina" i "Pana Tadeusza". Zdarzały się całe klasy, które występowały w strojach stylizowanych na bohaterów rozmaitych książek. Nie zabrakło też konkursów na projekty graficzne, jak: sleeve face, czyli "wpisanie się" w okładkę książki, memy z książką i hasłem promującym czytanie, projekt zakładki do książki. Był także konkurs literacki "To powinno się skończyć inaczej!", w którym licealiści dopisywali własne zakończenie ulubionej lub niedawno przeczytanej książki. Głównym punktem środowych wydarzeń było spotkanie z pisarkami: Dianą Ross i Sylwią Trojanowską, uczennicami I LO.

Świętu towarzyszy akcja bookcrossingu, czyli swobodnej wymiany książek na szkolnym korytarzu. Przygotowano również wystawę "Znalezione w książkach".

Uczestnicy wydarzeń przyznają, że nic nie zastąpi kontaktu z prawdziwą książką, która dostarcza wielu wrażeń i emocji. Natomiast organizatorki są zdania, że takie wydarzenie propaguje czytanie, ponieważ zachęcają do niego sami uczniowie.

(el)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie