Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Widok z głębokiej wieży. W Domu Kultury 13 Muz

Data publikacji: 2021-09-30 14:51
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-30 15:04
Widok z głębokiej wieży. W Domu Kultury 13 Muz
 

W czwartek  30 września o g. 19 w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie rozpocznie się spotkanie z poetą Zenonem Fajferem. Będzie połączone z promocją 36 numeru szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego "eleWator" zatytułowanego „Eksperyment”. Spotkanie poprowadzi Damian Romaniak. 

Fajfer opowie o tomie "Widok z głębokiej wieży" wydanym w szczecińskiej oficynie FORMA. Teresa Nowak o tej książce napisała tak: ""Gdzie jest głęboka wieża Zenona Fajfera? Jaki widok się z niej rozlega? Szukam jej w impresjach z podróży, w krzyku mew nad oceanem, na realnych i „przeczytanych” łąkach, na wzgórzu rododendronów pachnących literaturą, w weneckich olśnieniach i wielokrotnych odbiciach, w drobinach codzienności i intymności, w wędrówkach w głąb czasu wśród krajobrazów i ludzi, których już nie ma (...) Zachwyca czystość i intensywność lirycznego tonu, czułość dla słowa, które pragnie bardziej bezpośredniego spotkania z czytelnikiem"

W numerze 36 swoją twórczość zaprezentują min. Kazimierz Fajfer, Zenon Fajfer, Glen Calleja, Estera Gałuszka, Zuzana Husárová, Michael Joyce, Marcin Karnowski, Wiktoria Kieniksman, Anton Kodlin, Jakub Kornhauser, Richard Kostelanetz, Jerzy Kutnik, Małgorzata Lebda, John Lennon, Jaan Malin, Piotr Marecki, Philip Meersman, Marcin Mokry, Nick Monfort, Paweł Nowakowski, Radosław Nowakowski, Adriana Omylak, Wojciech Osielczak, Karol Samsel.

„eleWator” ukazuje się dzięki wsparciu Miasta Szczecin oraz Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

znudzony
2021-09-30 14:51:00
Kolejne edycje papieru toaletowego nie przynoszą na szczęście żadnych niespodzianek.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA