piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Kultura > Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu

Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu [GALERIA, FILM]

Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu
Data publikacji: 2019-10-19 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-19 19:24
Wywietleń: 1032 423397

Koncerty, pasztecikowy konkurs i kosmiczny tort urodzinowy - w sobotę Westival Architektury wspólnie z mieszkańcami Szczecina hucznie świętował 60. urodziny kina Kosmos.

Energetyczny początek świętowania zapewnił zespół Bloco Pomerania. Następnie na gości czekał kosmiczny urodzinowy tort. Jednak to nie był koniec niespodzianek, bowiem Przemek Głowa rozdawał bony do szczecińskiego Pasztecika, który w tym roku kończy 50 lat.

- Tu nastąpiło odrodzenie miasta, do którego przyczyniły się wszystkie pokolenia Szczecina. W tym kinie były zawsze kolejki. Moja mama na przykład chodziła do Kosmosu na Krzyżaków - mówił alternatywny przewodnik miejski Przemek Głowa.

Po hucznym świętowaniu rozpoczęły się kolejne bloki tematyczne 13. Westivalu Architektury pn. „Kino Kosmos: rocznik 1959” oraz „Kosmopolis: Jak mieliśmy/będziemy mieszkać w przyszłości?”. Współorganizatorem drugiego bloku tematycznego był Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

* * *

Kino Kosmos to pierwszy wybudowany po wojnie obiekt użyteczności publicznej w mieście. Niestety, w 2003 roku został zamknięty, a od 2007 roku jest najmłodszym szczecińskim zabytkiem. Obecnie trwają prace remontowe – wiosną 2020 roku Kosmos ma się odrodzić jako multifunkcjonalna przestrzeń dla wydarzeń kulturalnych.

Tekst, film i fot. (KaNa) 

Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu Westival hałasował i świętował urodziny Kosmosu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie