poniedziałek, 24 czerwca 2019.
Strona główna > Kultura > Wesprzyj patriotyczny komiks

Wesprzyj patriotyczny komiks

Wesprzyj patriotyczny komiks
Data publikacji: 2018-03-18 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:48
Wywietleń: 1828 318881

Każdy z nas może pomóc w powstaniu komiksu o heroicznej szarży ułanów Legionów Polskich w bitwie pod Rokitną – na portalu Polakpotrafi.com pozwalającym zbierać datki. Komiks jest inicjatywą obywatelską i hobbystyczną fascynatów polskiej historii, barwy i broni.

Jak piszą organizatorzy: „Zbliżająca się, setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, podsunęła nam pomysł wydania komiksu o desperackiej szarży ułanów Drugiej Brygady Legionów pod Rokitną, zatytułowany „Za Polskę – Rokitna 1915”. Wydarzenia, jakie rozegrały się 13 czerwca 1915 roku, przeszły do legendy, jako jedna z najbardziej heroicznych bitew Polaków w czasie Wielkiej Wojny. Choć jest ona dzisiaj prawie nieznaną, nadal jednak aktualne pozostają słowa jednego z jej uczestników: „A cóż wy, bracia, opowiadać będziecie, - jako Ojce, Dziady – dzieciom o sławie naszych dni?”. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wydanie komiksu, który opowie najmłodszym Polakom o tym, co wydarzyło się przed ponad stu laty, u progu niepodległej Polski. Oddajmy cześć jej bohaterom, wspierając naszą inicjatywę, pro bono patriae!”

Komiks wiernie opisze bohaterską szarżę II Szwadronu Ułanów II Brygady Legionów Polskich, do której doszło 13 czerwca 1915 roku. Będzie miał około 36 stron, cztery pięknie ilustrowane okładki, oraz część edukacyjną, w której znajdzie się rys historyczny, a także prezentacje legionowych mundurów i broni.

Każdy Czytelnik „Kuriera” może mieć swój udział w wydaniu komiksu wspierając projekt na portalu polakpotrafi.pl i publikując stronę komiksową www.facebook.com/Rokitna-1915-164821194161347 na swoim profilu Facebook.

Na wspierających odpowiednio wysokimi przelewami czekają nagrody – na przykład komiks „Rokitna” z imiennymi podziękowaniami wydrukowanymi w środku.
(as)

Komentarze

Jeszcze Polska nie zginela...
Poki My zyjemy, co Nam obca # Przemoca Wziela #... to i Szabla odbierzemy !!
2018-03-19 12:13:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie