Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Wesprzyj patriotyczny komiks

Data publikacji: 18 marca 2018 r. 13:05
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:48
Wesprzyj patriotyczny komiks
 

Każdy z nas może pomóc w powstaniu komiksu o heroicznej szarży ułanów Legionów Polskich w bitwie pod Rokitną – na portalu Polakpotrafi.com pozwalającym zbierać datki. Komiks jest inicjatywą obywatelską i hobbystyczną fascynatów polskiej historii, barwy i broni.

Jak piszą organizatorzy: „Zbliżająca się, setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, podsunęła nam pomysł wydania komiksu o desperackiej szarży ułanów Drugiej Brygady Legionów pod Rokitną, zatytułowany „Za Polskę – Rokitna 1915”. Wydarzenia, jakie rozegrały się 13 czerwca 1915 roku, przeszły do legendy, jako jedna z najbardziej heroicznych bitew Polaków w czasie Wielkiej Wojny. Choć jest ona dzisiaj prawie nieznaną, nadal jednak aktualne pozostają słowa jednego z jej uczestników: „A cóż wy, bracia, opowiadać będziecie, - jako Ojce, Dziady – dzieciom o sławie naszych dni?”. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wydanie komiksu, który opowie najmłodszym Polakom o tym, co wydarzyło się przed ponad stu laty, u progu niepodległej Polski. Oddajmy cześć jej bohaterom, wspierając naszą inicjatywę, pro bono patriae!”

Komiks wiernie opisze bohaterską szarżę II Szwadronu Ułanów II Brygady Legionów Polskich, do której doszło 13 czerwca 1915 roku. Będzie miał około 36 stron, cztery pięknie ilustrowane okładki, oraz część edukacyjną, w której znajdzie się rys historyczny, a także prezentacje legionowych mundurów i broni.

Każdy Czytelnik „Kuriera” może mieć swój udział w wydaniu komiksu wspierając projekt na portalu polakpotrafi.pl i publikując stronę komiksową www.facebook.com/Rokitna-1915-164821194161347 na swoim profilu Facebook.

Na wspierających odpowiednio wysokimi przelewami czekają nagrody – na przykład komiks „Rokitna” z imiennymi podziękowaniami wydrukowanymi w środku.
(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jeszcze Polska nie zginela...
2018-03-19 12:13:59
Poki My zyjemy, co Nam obca # Przemoca Wziela #... to i Szabla odbierzemy !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA