środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > W weekend na zamkowym dziedzińcu

W weekend na zamkowym dziedzińcu

W weekend na zamkowym dziedzińcu
Data publikacji: 2020-07-10 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-10 11:13
Wywietleń: 472 463812

Na gorąco, tu i teraz

Przez kilka tygodni Klub Komediowy – Grupa Impro z Krypty działał - z powodzeniem! - online, bowiem wirtualne pojawianie się aktorów miało sporo odsłon. Ale wreszcie formacja wystąpi na żywo, dziedzińcu zamkowym w Szczecinie - dla dorosłych: w piątek (10 lipca) o godz. 20.

Grupa Impro z Krypty działa przy Teatrze Piwnica przy Krypcie, gdzie z powodzeniem rozwija sztukę tworzenia interaktywnych widowisk, niepowtarzalnych scen komediowych. Spektakle powstają na gorąco, tu i teraz. Dzięki współpracy z widownią artyści tworzą zaskakujące widowisko, którego nie da się powtórzyć. Idąc po raz drugi na Impro z Krypty nie zobaczy się tego samego przedstawienia.

Grupę tworzą artyści szczecińskich teatrów m.in. Adrianna Janowska-Moniuszko, Marta Uszko-Tychulska, Katarzyna Nowak, Adam Kuzycz-Berezowski, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski, Wojciech Sandach, Maciej Sikorski, Kacper Odrobny – pianino.

Na przekór aktorom

Tekściarz i satyryk Tomasz Jachimek napisał „Kolegę Mela Gibsona” na przekór aktorom, których zna doskonale. Opowiada w monodramie o ich śmiesznostkach, przyzwyczajeniach, poczuciu niedowartościowania, słowem-wadach. Spektakl ten będzie można obejrzeć w sobotę o godz. 20 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

- Bohater tekstu, Feliks Rzepka, to uosobienie „wybitnego” aktora, który ze szczytów sławy i popularności za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru stacza się na samo dno scenicznego niebytu... Ale Rzepka to nie tylko Aktor. To wyjątkowe zwierciadło, w którym podczas półtoragodzinnego spektaklu możemy się przeglądać - opowiada reżyser monodramu, Waldemar Patlewicz. - I zaczyna nam być niewygodnie i nieprzyjemnie.

Kapu kap - dla dzieci o deszczu

W niedzielę na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich zostanie pokazany, o godz. 12, spektakl „Kapu kap” Teatru Głowa Mała. To przedstawienie dla najmłodszych widzów - oparte na zabawie przedmiotami codziennego użytku, w prosty i zabawny sposób prezentuje zjawisko, jakim jest deszcz.

Za pomysł i realizację odpowiadają Magdalena Gardas - Wasilewska i Karolina Sabat z Teatru Głowa Mała, które są jednocześnie aktorkami, pedagogami teatru i animatorkami kultury. Podczas przedstawień i warsztatów kierują się zasadą traktowania dzieci z szacunkiem i uwagą, dając im okazję do twórczej zabawy.

Filmowo, serialowo

Cafe Jazz Quartet wystąpi w niedzielę na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Początek koncertu o godz. 16.

Formacja wystąpi w składzie: Krzysztof Marek (klarnet), Robert Jarzębski (gitara akustyczna), Janusz Jędrzejewski (kontrabas) i Ryszard Słowicki (instrumenty perkusyjne)
. Muzycy klasykę swing jazzu (z lat 1930-1960) z udziałem skromnego instrumentarium: klarnetu, gitary, kontrabasu, werbla. Stylistyką brzmieniową nawiązuje do zespołów klubowych z epoki swingu. W 2017 roku zespół nagrał i wydał swoją pierwszą płytę. W przygotowaniu jest kolejny album z polską muzyką filmową.

W programie niedzielnego koncertu znajdą się tematy przewodnie z popularnych polskich filmów m.in. „Czterdziestolatek”, „Nie lubię poniedziałku”, „Vabank”, „Kariera Nikodema Dyzmy”.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski  

Komentarze

kapis21
Dlaczego nie ma w Waszej gazecie programów radiowych i to od wielu lat?
2020-07-10 10:31:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie