Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

W Towarzyskiej do sierpnia. Wystawa zdjęć z XIX Regat Unity Line

Data publikacji: 2022-06-28 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-28 09:08
W Towarzyskiej do sierpnia. Wystawa zdjęć z XIX Regat Unity Line
Wystawę fotograficzną w Towarzyskiej można podziwiać do pierwszych dni sierpnia. Fot. Ryszard PAKIESER  

W Towarzyskiej przy deptaku Bogusława w Szczecinie została otwarta wystawa zdjęć z XIX Regat Unity Line autorstwa Jarosława Gaszyńskiego, znanego lokalnego fotografa. Można będzie ją oglądać jeszcze przez ponad miesiąc, do startu jubileuszowej, XX edycji regat, które odbędą się od 9 do 15 sierpnia.

Na XX Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki organizatorzy przygotowali kilka tras w wielu kategoriach, m.in. ORC, Extreme, Open, Doublehanded ORC, KWR, Samotnicy czy Oldtimer. Zapisy trwają na stronie www.regaty-unityline.pl.

Sponsor tytularny regat, spółka Unity Line z Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej, jest jedną z największych firm armatorskich działających na rynku bałtyckich przewozów promowych. W jej flocie pływa siedem promów, które transportują pasażerów, spedytorów oraz przewoźników drogowych i kolejowych. Oprócz działalności transportowej, spółka przybliża Skandynawię, jej zabytki, zwyczaje i ciekawostki.

Unity Line od samego początku, czyli 2001 roku, towarzyszy Regatom im. Piotra Waszczenki. Przez kilka pierwszych lat zakończenia zawodów odbywały się na promie Polonia. Dwa razy zorganizowano je na pokładzie ładunkowym promu Wolin przygotowanym dla ponad 500 żeglarzy. W poprzednich edycjach regat żeglarze rozpoczynali wyścig w asyście Polonii wypływającej do Ystad.

(ek)

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA