piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > W rytmach polskiej muzyki ludowej

W rytmach polskiej muzyki ludowej

W rytmach polskiej muzyki ludowej
Data publikacji: 2016-11-21 00:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-08 12:20
Wywietleń: 1070 174425

„Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką mądrą i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił, chcemy, byś również kochał ją i ty" - śpiewali uczestnicy niedzielnego „Rodzinnego poranku muzycznego", zorganizowanego już po raz trzeci w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie. Ale wspólne śpiewanie dzieci i ich opiekunów przy wtórze melodii wykonywanych na fortepianie przez uczennicę Zuzannę Jańczuk to nie jedyna atrakcja tego koncertu edukacyjnego.

Przed licznie zgromadzoną jak zwykle publicznością zaprezentowała się kapela ludowa „Pyrzyczanie", która przybliżyła widzom polskie tańce narodowe oraz elementy stroju szlacheckiego i łowickiego. Sala koncertowa na ponad godzinę zamieniła się więc w dawną chłopską izbę i wytworne salony, gdzie ubrani w stroje ludowe tancerze pląsali w rytmach poloneza, oberka, polki, mazura i krakowiaka. Muzyczne spotkanie dla najmłodszych, upiększone scenografią przygotowaną przez Jolantę Brejdak i młodzież z MDK, prowadziła oczywiście Agata Spodniewska-Kanarek. Następny „Rodzinny Poranek Muzyczny", którego honorowym patronem jest prezydent Stargardu Sławomir Pajor, a medialnym - „Kurier Szczeciński", odbędzie się 18 grudnia o g. 14. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

JaKto
..i o to chodzi: Miała matka syna, syna jedynego, Chciała go wychować na pana wielkiego . REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda. Jak go wychowała, wypielęgnowała I do poprawczaka oddać go musiała. REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda. Jak go zabierali, muzyka mu grała, Ludziska się śmiali, dziewczyna płakała. REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda. Oj, wy, ludzie, ludzie, co wy tu robicie, Zabieracie chłopca mi na całe życie. REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda. Miała matka syna, syna jedynego, Chciała go wychować na pana wielkiego. REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda.
2016-11-21 17:13:02
JaKto
!!to jest współczesna ludowszczyzna i wiocha ucywilizowana na Japan instrumentach. Do hymnu...baaaaczność: Miała matka syna, syna jedynego, Chciała go wychować na pana wielkiego . REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda. Jak go wychowała, wypielęgnowała I do poprawczaka oddać go musiała. REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda. Jak go zabierali, muzyka mu grała, Ludziska się śmiali, dziewczyna płakała. REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda. Oj, wy, ludzie, ludzie, co wy tu robicie, Zabieracie chłopca mi na całe życie. REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda. Miała matka syna, syna jedynego, Chciała go wychować na pana wielkiego. REF: Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda.
2016-11-21 17:10:58
JaKto
To nie jest folklor tj.anachronizm-stroje po zespole Ludowym Siermiegi zgnił w AR Szczecin.A oto nowy hymn polaków po 1980r.:::: -do hymnu,bacznosć!!! Mother had son, the son of one. She wanted to educate him to the great master REF: Let's liberty lives, liberty and freedom Let's party party and young girl. As it has fostered him nurse and must to him returned to the reformatory. REF: Let's liberty lives ... They taked him how music his played. Guys laughed girl cried. REF: Let's liberty lives ... Oh you people, people, what are you doing here You are taking boy me for long life. REF: Let's liberty lives ... Mother had son, the son of one. She wanted to educate him to the great master REF: Let's liberty lives ... Poznaj historię zmian tego tłumaczenia hymnu narodowego polaków Tekst Hymnu: Miała matka syna, syna jedynego,
2016-11-21 16:09:37
Jesteśmy Polką i Polakiem
Piękne słowa, każde dziecko powinno je wpajać od przedszkola i każdy prawdziwy Polak powinien je zawsze znać.
2016-11-21 07:50:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy