sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Trzeci dzień Famy - zmiany w programie

Trzeci dzień Famy - zmiany w programie

Trzeci dzień Famy - zmiany w programie
Data publikacji: 2017-08-15 21:48
Wywietleń: 1015 288419

Zmiana w programie Festiwalu Fama. Zaplanowane na środę (16 sierpnia, godz. 19:00) spotkanie inaugurujące cykl "Miejsca literatury" z udziałem Łukasza Orbitowskiego, z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędzie się. Na kolejne spotkanie tego cyklu, którego gościem będzie Magdalena Kicińska, organizatorzy zapraszają w czwartek, 17 sierpnia, o godz. 17:30 do Galerii Miejsce sztuki44 przy ul. Armii Krajowej 13 w Świnoujściu.

Dwa wydarzenie inaugurujące trzeci dzień Festiwalu odbywać się będą w ramach projektu Zaproś Famę do siebie. Oba startują o godz. 16.00. Pierwsze z nich, w filii Miejskiego Domu Kultury w Przytorze (ul. Zalewowa 40), dedykowane jest najmłodszym mieszkańcom prawobrzeżnego Świnoujścia – to warsztaty plastyczne, prowadzone przez famowskich animatorów. Drugie z wydarzeń cyklu, już na Uznamie, to wizyta w gościnnych Hamakach (ul. Piłsudskiego – dawny "Domek Baby Jagi") i koncert formacji SHAPELES, grającej muzykę z okolic rocka/funka oraz szeroko rozumianego jazzu/yassu.

Po południu, o godzinie 17.00, organizatorzy zapraszają do Galerii Sztuki Współczesnej ms44 (ul. Armii Krajowej 13) na otwarcie festiwalowej wystawy WAR. To prawdopodobnie największa wystawa sztuki współczesnej w historii Świnoujścia. By pomieścić prace wszystkich zakwalifikowanych do wystawy artystów, trzeba było wynająć pomieszczenie sąsiadujące z Galerią. Ekspozycję będzie można oglądać do końca września.

Wieczorem Fama zaprasza do Jazz Club Central’a SCENA (ul. Armii Krajowej 3). O godzinie 20.30 stand-up zatytułowany „Bo w życiu nic nie jest czarne lub białe” zaprezentuje DAVID MBEDA NDEGE – Polak i Kenijczyk, pierwszy ciemnoskóry stand-uper w Polsce. Obok scenicznej aktywności studiuje medycynę i gra na puzonie. Jego postać zainspirowała Pawła Niczewskiego, reżysera famowskiego Koncertu galowego, w którym właśnie David będzie głównym bohaterem.

Po nim sceną zawładną muzycy. Ponownie zaprezentuje się zjawiskowa Monika Kowalczyk – wokalistka, autorka tekstów, aktorka. Jej recital rozpocznie się o g. 21.45. Później na scenę wkroczy formacja LILAC czyli w równym stopniu zespół rockowy, co projekt estetyczny. Ich teksty to opowieści, podszyte intertekstualnościami i osobliwą obrazowością – ludzie ryby mieszają się w tej sferze z wizjami nuklearnej apokalipsy oraz gombrowiczowskimi mini-traktatami epistemologicznymi. W warstwie muzyczną łączą tendencje progresywne i optymistyczne, co owocuje kompozycjami różnorodnymi, wspartymi o jazzowe harmonie, post-rockową dynamikę, folkową mentalność, a niekiedy nawet i melodyjność indie-rockowych czy popowych hymnów. Lilac rozpocznie koncert o 23.00.

Zwieńczeniem wieczoru będzie kolejny (nie tylko!) muzyczny popis Łukasza z Bałt – artysty o wielu twarzach, autora filmów i piosenek o Bałutach (dzielnica Łodzi), którego sława wykracza daleko poza macierzyste miasto.

Na wszystkie wydarzenia Famy wstęp wolny. (k)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy