Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Trwa festiwal "Okolice Literatury"

Data publikacji: 2021-09-22 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-22 14:41
Trwa festiwal "Okolice Literatury"
Fot. Ryszard Pakieser  

W Szczecinie trwa festiwal "Okolice Literatury" poświęcony literaturze non - fiction. Tematem przewodnim są rzeczy i ludzie. Imprezę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w nowej bibliotecznej filii przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 8. Bezpłatne wejściówki dostępne są na stronie www.okoliceliteratury.pl

W środę o g. 18 odbędzie się panel z Ewą Domańską i Moniką Stobiecką. Prowadzenie: Maksymilian Chutorański.

Hasło na czwartek: "Ładne rzeczy". To blok poświęcony designowi. O g. 17 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach wokół książki „Wszystko widzę jako sztukę”.
Prowadzenie: Ewa Solarz.

Inne wydarzenia adresowane są do dorosłych. O g. 17 rozpocznie się spotkanie o designie książki z Lexem Drewińskim i Przemkiem Dębowskim (ten drugi będzie online). Prowadzenie: Magdalena Tyczka.

Na g. 19.00 zaplanowano panel o designie rzeczy, w którym wezmą udział Małgorzata Czyńska i Ewa Solarz. Prowadzenie: Anna Sienkiewicz.

Piątek to "Nadmiar rzeczy".  Blok podzielony jest na dwa segmenty tematyczne: nadmiar śmieci i nadmiar jedzenia. Biblioteka zaprasza młodzież od 12 roku na g. 17 na warsztaty „Slow Fashion”, które poprowadzi Maria Stafyniak. Jak zachęca organizator: "Z odzyskanych tkanin (stare ubrania, zasłony, torby) będziemy szyć nowe torby. Może masz starą koszulkę, sukienkę, spodnie, które Ci się znudziły? Koniecznie zabierz je ze sobą na warsztaty!"

I wydarzenia dla dorosłych

Godz. 17.00 – panel dotyczący nadmiaru śmieci i propagowaniu kultury konsumpcji we współczesnym świecie, w którym wezmą udział Stanisław Łubieński i Urszula Zajączkowska (ta druga online). Prowadzenie: Anna Godzińska. 
G. 19.00 – spotkanie poświęcone nadmiarowi i marnowaniu jedzenia. Opowie o tym Katarzyna Wągrowska.

Sobota oznacza "Rzeczy osobiste". Główni bohaterowie: rzeczy codzienne, prywatne, rodzinne. O g. 12 rozpocznie się panel o przedmiotach codziennych. Podyskutują Agata Pankiewicz i Marcin Przybyłko. Prowadzenie: Wojciech Ciesielski. Wydarzenie towarzyszące: wystawa smart obiektów opisanych w książce  “Smart obiekt. Mimowolne perwersje rzeczy”.

Na g. 14.00 zaplanowano panel o rzeczach w powojennej Polsce z udziałem Agaty Zborowskiej i Marcina Wichy. Panel poprowadzi Aneta Makowska.

O g. 16.00 odbędzie się spotkanie wokół książki “Dno oka. Eseje o fotografii” z Wojciechem Nowickim. Prowadzenie: Weronika Fibich-Foremska.

O g. 18.00 startuje spotkanie autorskie poświęcone antropologii codzienności, w którym wezmą udział Olga Drenda i Roch Sulima. Prowadzenie: Kalina Kukiełko-Rogozińska.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ