czwartek, 04 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Tłumy po książki

Tłumy po książki

Tłumy po książki
Data publikacji: 2017-03-11 11:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 1320 222600

Trzynastą edycję „Kiermaszu Książki Przeczytanej" w szczecińskim Teatrze Lalek „Pleciuga” należy uznać za bardzo udaną. W sobotę (11 marca) pojawiły się tu bowiem tłumy osób poszukujących ciekawych pozycji do czytania. Niektórzy z „poszukiwaczy" przyszli po konkretne tytuły, inni chcieli kupić książki z lubianych przez siebie gatunków literackich.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się powieści kryminalne (w tym autorów skandynawskich i polskich), fantastyka czy lektury. Sporo rodziców szukało ciekawych książek dla swoich dzieci, a sądząc po wypełnionych siatkach, jakie mieli, zakupy były bardzo udane. Pani Kornelia, mama dwojga dzieci, wyszła z „Pleciugi" ze stosem książek.

- Szczególnie cieszę się trzech pozycji. To stare wydanie opowieści o Misiu Uszatku dla synka. Sama takie miałam w dzieciństwie. Dla starszej córki kupiłam z kolei piękne wydania lektur - „Tajemniczego ogrodu" i „Małego księcia" - mówiła nam szczecinianka przy wyjściu z kiermaszu. - Dla siebie nie znalazłam nic szczególnego, choć kupiłam okazyjnie, bo za 10 zł, kryminał polskiej autorki, Katarzyny Puzyńskiej. Wszyscy ją chwalą, a ja jeszcze nie znam powieści tej pisarki. Przekonam się zatem, czy rzeczywiście jej książki są tak dobre. Jeśli tak, pewnie będę próbowała upolować kolejne tytuły na następnym kiermaszu.

Na kiermaszu sprzedający oferowali książki nawet po złotówce, w tej cenie - głównie cieniutkie bajeczki dla dzieci albo stare poradniki, z kolei za 3 zł można było kupić stare wydania np. książek z zakresu II wojny światowej, za 5 zł - cenione opowieści dla najmłodszych, a za 8-17 złotych - bestsellery dla dorosłych i młodzieży wydane w ostatnim roku lub dwóch. ©℗

Tekst i fot. (MON)

Komentarze

KzG
A jak nie masz komu dać w prezencie , to co , będzieszz trzymał do śmierci ? Też mi żal rozstawać sie z każdą "moją " książką , ale czy nie lepiej oddać ją- nawet za darmo - może przeczyta ją choćby jedna osoba ?
2017-03-14 21:52:37
nigdy bym nie sprzedał książki za 1 zł
Kto kochający książki sprzedaje je taniej (po 1 zł) od codziennej gazety?
2017-03-12 09:40:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie