poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Jakubik i Dr Misio

Jakubik i Dr Misio

Jakubik i Dr Misio
Data publikacji: 2016-02-25 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:54
Wywietleń: 1043 121222
Grupa Dr Misio, na czele której stoi ulubiony aktor reżysera Wojciecha Smarzowskiego - Arkadiusz Jakubik (znany choćby z „Drogówki" czy „Domu złego"), wystąpi dzisiaj (czwartek, 25 bm.) w szczecińskim „Słowianinie". Początek o godz. 19. Jako support zagra zespół Curcuma.

Dr Misio powstał w czerwcu 2008 roku. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, do tego brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji. Ostatnią płytą zespołu jest „Pogo”, o której A. Jakubik tak mówi: „Podobnie, jak poprzednia - „Młodzi”, penetruje wnętrze człowieka, jego bebechy, wchodzi do najbardziej pokręconych zakamarków jego głowy. Jak zawsze śpiewamy o rzeczach najważniejszych, eschatologicznych, o przemijaniu, miłości i śmierci". I jeszcze: „Doktor Misio ustatkował się, przesiadł z kanapki psychoanalitycznej na lekarski fotel. Siatkowane podkoszulki zamienił na garnitury. Na pierwszej płycie był szukającym pomocy chorym psychicznie pacjentem. Teraz zamienił się w stawiającego diagnozę cynicznego obserwatora. Dojrzeliśmy, posiwieliśmy, posunęliśmy się mentalnie w latach, ale zawsze pozostaniemy wierni rockandrollowej energii i estetyce".

(MON)

Komentarze

do Sława
Nie zgadzam się - ja dowiedziałam się o istnieniu tego zespołu z powodu tekstów Świetlickiego, którego wielbię, a dopiero potem zwróciłam uwagę, że śpiewa tam aktor, którego kojarzę z paru filmów :-P
2016-02-25 13:16:39
Sława
Nie oszukujmy się, nikt nie słyszałby o zespołach muzycznych, w których grają aktorzy, sportowcy, czy inne znane osoby, gdyby właśnie nie one same.
2016-02-25 11:45:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy