środa, 28 października 2020.
Strona główna > Kultura > Teatr Współczesny wygrał festiwal. Ich „Piknik” był najlepszy

Teatr Współczesny wygrał festiwal. Ich „Piknik” był najlepszy

Teatr Współczesny wygrał festiwal. Ich „Piknik” był najlepszy
Data publikacji: 2020-09-27 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28 12:03
Wywietleń: 549 476986

Spektakl szczecińskiego Teatru Współczesnego wygrał festiwal pn. 11. Koszalińskie Konfrontacje Młodych M-Teatr. Jury doceniło przedstawienie, które jest obecnie  nominowane do nagrody w naszym plebiscycie teatralnym (czyli w konkursie - Bursztynowy Pierścień): "Piknik pod wiszącą skałą".

O czym jest ta opowieść? Rok 1900, dzień Świętego Walentego. Grupa dziewcząt z elitarnej szkoły w towarzystwie nauczycielek urządza piknik pod Wiszącą Skałą. Część pensjonariuszek w niewyjaśnionych okolicznościach znika. Tajemnicza opowieść o sile natury, ale i sile opresji, chęci wyrwania się z rzeczywistości, w której tkwimy. Spektakl opowiada także o niemożliwości odsłonięcia tajemnicy, o tym, że niektóre rzeczy pozostaną na zawsze niewyjaśnione.

Szczecińską inscenizację wyreżyserowała Mira Mańka. W przedstawieniu zagrały: Adrianna Janowska-Moniuszko, Barbara Lewandowska, Katarzyna Zarychta,. Anna Berek i  Magdalena Wrani-Stachowska (która za rolę w tym spektaklu ma szansę na nagrodę w naszym plebiscycie teatralnym).

W Koszalinie konkurowały ze sobą spektakle  przygotowane przez teatry z Zielonej Góry, Słupska, Gdańska i Szczecina. Gala finałowa odbyła się w niedzielę (27 września) wieczorem, na niej wręczono nagrodę szczecińskiemu Teatrowi Współczesnemu.

(MON)

Fot. Piotr Nykowski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie