poniedziałek, 25 stycznia 2021r.

Teatr Współczesny wygrał festiwal. Ich „Piknik” był najlepszy

Data publikacji: 2020-09-27 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28 12:03
Teatr Współczesny wygrał festiwal. Ich „Piknik” był najlepszy
 

Spektakl szczecińskiego Teatru Współczesnego wygrał festiwal pn. 11. Koszalińskie Konfrontacje Młodych M-Teatr. Jury doceniło przedstawienie, które jest obecnie  nominowane do nagrody w naszym plebiscycie teatralnym (czyli w konkursie - Bursztynowy Pierścień): "Piknik pod wiszącą skałą".

O czym jest ta opowieść? Rok 1900, dzień Świętego Walentego. Grupa dziewcząt z elitarnej szkoły w towarzystwie nauczycielek urządza piknik pod Wiszącą Skałą. Część pensjonariuszek w niewyjaśnionych okolicznościach znika. Tajemnicza opowieść o sile natury, ale i sile opresji, chęci wyrwania się z rzeczywistości, w której tkwimy. Spektakl opowiada także o niemożliwości odsłonięcia tajemnicy, o tym, że niektóre rzeczy pozostaną na zawsze niewyjaśnione.

Szczecińską inscenizację wyreżyserowała Mira Mańka. W przedstawieniu zagrały: Adrianna Janowska-Moniuszko, Barbara Lewandowska, Katarzyna Zarychta,. Anna Berek i  Magdalena Wrani-Stachowska (która za rolę w tym spektaklu ma szansę na nagrodę w naszym plebiscycie teatralnym).

W Koszalinie konkurowały ze sobą spektakle  przygotowane przez teatry z Zielonej Góry, Słupska, Gdańska i Szczecina. Gala finałowa odbyła się w niedzielę (27 września) wieczorem, na niej wręczono nagrodę szczecińskiemu Teatrowi Współczesnemu.

(MON)

Fot. Piotr Nykowski (arch.)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ