czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Kultura > Tańczą, śpiewają, recytują...

Tańczą, śpiewają, recytują...

Tańczą, śpiewają, recytują...
Data publikacji: 2018-11-07 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 941 359945

Stypendia artystyczne otrzymało w środę (7 listopada) 18 młodych mieszkańców Polic. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób są: tancerze, aktorzy, piosenkarze... Specjalną nagrodę za upowszechnianie kultury burmistrz Władysław Diakun przyznał księdzu Waldemarowi Szczurowskiemu, twórcy i organizatorowi wyjątkowego, cyklicznego widowiska "Misterium Męki Pańskiej".

Najwięcej stypendystów wychowała Barbara Kamińska, prowadząca od ponad 25 lat w Policach grupę taneczną Compania Baletowa. Ale wśród nagrodzonych osób byli nie tylko tancerze. Stypendia otrzymali też młodzi, oddani pasji śpiewania czy aktorstwa - laureaci różnych przeglądów artystycznych, propagujący gminę także poza jej granicami. 

- To osoby z pasją, zdolne, twórcze, dla nich kultura jest ważnym elementem życia - mówił Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Policach. - Bardzo wiele wnoszą do naszej gminy. A też wiem, że wielu z tych obecnych na sali odniesie wielkie sukcesy w swoim późniejszym życiu. Jeden z naszych byłych stypendystów dziś np. swoją pasję realizuje w Japonii, wielu odnosi sukcesy na profesjonalnych scenach.

Nagrody młodym artystom wręczali burmistrz Polic Władysław Diakun i przewodniczący Rady Miejskiej Witold Król. Takie stypendium wypłacane będzie przez cały rok szkolny - co miesiąc, od 100 do 200 złotych.

Specjalne wyróżnienie przyznano także osobie, która ma szczególne osiągnięcia w propagowaniu kultury w gminie. 

- Dużo robi, żeby upowszechniać kulturę w naszej gminie, pozwala tysiącom policzan mieć z nią kontakt - przedstawiano wyróżnionego. - To ksiądz Waldemar Szczurowski.

Sam ksiądz, proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w polickiej Jasienicy, dziękował wszystkim, którzy wspierają jego przedsięwzięcie. Zapowiedział też, że pieniądze, otrzymane z tym wyróżnieniem (to 4 tys. zł), w całości przeznaczy na organizację kolejnego "Misterium Męki Pańskiej". Widowisko odbywa się w ruinach klasztoru augustiańskiego (w Jasienicy), występują w nim aktorzy-amatorzy. Przyciąga widzów nie tylko z Polic.

(sag)

Fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Stypendyści, ich opiekunowie i nagradzający stanęli do wspólnej, pamiątkowej fotografii.

 

Tańczą, śpiewają, recytują...

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie