środa, 30 września 2020.
Strona główna > Kultura > Taki cud!

Taki cud!

Taki cud!
Data publikacji: 2015-09-23 23:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 2114 23411

Udało się – budynek szczecińskiej filharmonii został jednym z siedmiu nowych cudów Polski! Zdecydowały o tym głosy tych, którzy wzięli udział w plebiscycie, zorganizowanym przez  magazyn National Geographic Traveler.

Konkurs (to już piąta jego edycja) ma na celu promowanie wartych odwiedzenia miejsc w naszym kraju. W tym roku, o siedem miejsc premiowanych tytułem walczyło 16 nominowanych. Decyzja należała do internautów, a wyniki ważyły się do ostatniej chwili. Ostatecznie zwyciężył Pałac Potockich w Radzynie Podlaskim przed Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie i Kościołem Pokoju w Świdnicy. Nasza filharmonia, która jeszcze w zeszłym tygodniu była ósma, uplasowała się na czwartej pozycji.

To kolejna nagroda dla gmachu, zaprojektowanego przez  barcelońskie Estudio Barozzi Veiga. Przypomnijmy, że tą najważniejszą jest architektoniczny Nobel,czyli Nagroda Miesa van der Rohe, przyznawana przez grono najwybitniejszych architektów dla najpiękniejszego budynku w Europie.© 

(kas)

Komentarze

Dołączam do głosu, który proPOnuje teraz POmalować budynek Policji
pięknym, białym akrylem. ( a dach z blachy falistej )
2015-10-02 15:58:38
jadwiga
Widziałam na zewnątrz i w środku, także nocą i jestem na tak, w głosowaniu także. Zamiast się szczycić narzekacie, a wieżę Eifla też chciano wyburzyć, takie robiła złe wrażenie. Mnie się podoba bardziej niż wrocławska, choć trudno mi to przyznać, bo to moje miasto.
2015-09-30 16:12:50
ADAMS
Teraz należy studentów architektury przyprowadzić na ten plac jako przestrogę przed żałosnym urbanistycznym bałaganiarstwem jakiego się tutaj dopuszczono. Hołd Pruski przewraca się w grobie ;/
2015-09-24 20:19:16
Dryja
Pewnie cud skoro tak wszyscy mówią ale ta bura bryła Komendy zdecydowanie do cudu nie pasuje. Już o tym pisałem i ponownie podpowiadam - rusztowanie, parę beczek białego akrylu, wałki w dłonie i w mig drażniący kontrast zniknie.
2015-09-24 18:10:07
Toto zdecydowanie przypomina wyciętą z białego kartonu koronę jasełkowego
króla Heroda.
2015-09-24 11:57:17
Hanna
do: żałosne....nie siej defetyzmu, obiekt jest piękny w środku, funkcjonalny, elegancki. Co do bryły zewnętrznej - nikt nic lepszego nie zaproponował. Na świecie łączy się stare z nowym, taki znak czasu.
2015-09-24 10:36:44
Shrek z bagna
To naprawdę super obiekt, z którego powinniśmy być dumni. Znajomi, którzy odwiedzają Szczecin są naprawdę pod pozytywnym wrażeniem i to moim zdaniem najlepsza ocena. Jeśli coś można zarzucić to rzeczywiście - taki obiekt umiejscowiony na Łasztowni gdzieś nad wodą robiłby jeszcze lepsze wrażenie. Teraz czas na skrojony na miarę i równie efektowny nowy stadion, bardziej funkcjonalny Dworzec Główny oraz sieć kolei miejskiej!
2015-09-24 10:19:30
Żałosne, żałosne, żałosne. Bezczelne, bezczelne, bezczelne.
80% szczecinian jest oburzonych tym dziwolągiem W TYM MIEJSCU. To bardziej bezczelna propaganda niż za Bieruta. KŁAMSTWO, BEZCZELNOŚĆ.
2015-09-24 08:20:14
ckm
jedni wychwalają, drudzy chętnie zrównali by z ziemią. ale czy oceniający ten cud Polski na podstawie kilku fotek widzieli go w otoczeniu pozostałej zabudowy - wątpliwe to bardzo.
2015-09-24 07:23:37