Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Msza w stylu filmowym

Data publikacji: 2016-01-28 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Msza w stylu filmowym
 

Tego jeszcze w Szczecinie nie było! W tę niedzielę (31 stycznia) w szczecińskiej filharmonii zabrzmi „msza w stylu muzyki filmowej". Tak właśnie określa ten utwór jego  kompozytor, Piotr Jańczak. Na scenie wykona go chór „Słowiki 60". W planach popołudniowego występu (początek o godz. 17) są też utwory muzyki prawosławnej oraz współczesne kompozycje.

„Missa Film" to wspomniana msza, specjalnie napisana dla szczecińskiego chóru męskiego. W niedzielę odbędzie się premiera tego utworu:

- To msza napisana w stylu muzyki filmowej - mówi kompozytor Piotr Jańczak. - W Szczecinie odbędzie się prapremiera tego utworu. Starałem się, by melodyka i harmonika były dobrze zsynchronizowane z tekstem. Zresztą, tekst dogrywa tu ważną rolę.

Podczas koncertu w filharmonii chórem i orkiestrą dyrygować będzie Jacek Kraszewski:

- Mimo iż jestem dyrygentem, to tym razem nie będę dyrygował - opowiada kompozytor P. Jańczak. - Jestem pod ogromnym wrażeniem dyrygenta Jacka Kraszewskiego, zatem dobrze się będę czuł na widowni, słuchając tego, co napisałem. Choć pewnie też będę denerwował się za wszystkich - dodaje artysta.

Poza wspomnianym chórem „Słowiki 60", publiczność usłyszy też Wyrzyski Chór Męski oraz solistów: Adama Sobierajskiego, Jarosława Breka, Marcina Pomykałę i Andrzeja Nowakowskiego. ©℗

(MON)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Autorem kompozycji „Missa Film" jest Piotr Jańczak. W niedzielę odbędzie się prapremiera tego utworu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA