środa, 30 września 2020.
Strona główna > Kultura > SZPAK już bawi w naszym regionie. Stand-uperzy na początek

SZPAK już bawi w naszym regionie. Stand-uperzy na początek

SZPAK już bawi w naszym regionie. Stand-uperzy na początek
Data publikacji: 2020-08-11 20:09
Wywietleń: 530 469330

W naszym regionie trwa już 14. Festiwal Komedii SZPAK. W środę (12 sierpnia) impreza "przyleci" do Goleniowa, do tutejszego kina "Goleniów" (o godz. 20.30), z kolei w czwartek (13 sierpnia) do Dębna, o godz. 19.30 do Dębnowskiego Ośrodka Kultury. Również w czwartek szczecińską część festiwalu zainauguruje "Stand-up na Wyspie" (Grodzkiej), podczas którego wystąpi Adam Gajda, zwycięzca 13. SZPAKa. Nie lada gratką dla widzów tego wydarzenia będzie OPEN MIC, czyli otwarty mikrofon - nowość na festiwalu. Początek o godz. 19. Wstęp na stand - up w Szczecinie jest wolny.

W Goleniowie i Dębnie wystąpią: Michał Kutek i Maciej Brudzewski. Pierwszy z panów prezentuje, jak przekonują organizatorzy, "inteligentny humor i dobrze skonstruowane żarty". Oto dalsza część rekomendacji organizatorów, dotycząca tego stand-upera: "Cały czas szuka, głównie siebie na scenie. Człowiek o prawniczej przeszłości i raczej bez jakiejś jaskrawej przyszłości. Funkcjonujący w oparach delikatnego rozczarowania sobą i światem bardzo krytycznie podchodzi do wszystkiego co go spotyka i otacza. W komedii Michała dostrzeżecie, że on nad każdym tematem, o jakim pisze, się pochyla, zagłębia w niego, żeby żart sięgnął do możliwie jak największej liczby synaps, pobudzając przy tym słuchacza. Jako pierwszy komik w Polsce udostępnił nagranie składające się jedynie z dialogu pomiędzy nim a fanami, pt. "Luźna gaducha”. Na YouTube dostępne są także jego programy, które wypuścił w 2019 roku „Kryzys wieku młodego” i „Nowe rozdanie”. Występował na antenie "Comedy Central" i "TVP". Uczestniczył w największych komediowych trasach w kraju takich jak "Nowe, Rozdanie", czy "Wielka Trasa Stand-up Polska".

A jak organizatorzy promują drugiego z panów? Tak właśnie: "Materiałem pt. "Burdel" zaskoczył, zniesmaczył, rozkochał, a przede wszystkim rozbawił do granic absurdu. W grudniu 2019 do sieci wpuścił kolejny materiał pt. "Każdy ratuje siebie". Od stycznia 2020 Maciek prezentuje Wam swój 3 program "Gniazdo Szerszeni", z którego dowiesz się m.in. jakie przyzwyczajenia wynosi się z domu, skąd się biorą nazwiska, jak rozmawiać z kobietami, żeby to miało sens, jak wykrzesać dodatkowy czas na seks będąc rodzicem, jak nie usypiać dziecka, czemu "Król Lew" to film dla bogatych, co robią starzy ludzie w Biedronce, czemu strach iść do SP"... Zaintrygowani?!

Z kolei w piątek i sobotę (14 i 15 sierpnia) dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich wypełni dobry humor. W oba dni, w ramach bloku „Szpaczek dla dzieci” (o godz. 12), zostanie pokazana improbajka w wykonaniu aktorów Impro z Krypty. W piątkowy wieczór ruszy "Gala stand-up na Zamku", którą poprowadzi Grzegorz Dolniak (początek o godz. 18). Sześciu wytrawnych komików: Paweł Chałupka, Michał Kutek, Maciej Brudzewski, Bartosz Gajda, Tomek Nowaczyk i Marcin Zbigniew Wojciech, zaprezentuje fragmenty swoich najlepszych programów oraz premierowe żarty. Później, o godz. 21.30, zaplanowany jest wieczór pn. Szczecin Impro Show, czyli wieczór gier improwizowanych w wykonaniu aktorów szczecińskich teatrów, działających pod szyldem Impro z Krypty.

W sobotę nie lada gratka dla prawdziwych fanów kabaretu, czyli Letni Poligon Kabaretowy (początek o godz. 18). Wystąpią: Kabaret Jurki, Kabaret Chyba, Kabaret K2 i Tomasz Jachimek. Poligon poprowadzi Piotr „Guma” Gumulec. Wieczorem komediowe kino pod chmurką i „Czekając na miłość” (o godz. 21.30), w reżyserii Tomasza Łupaka. W produkcji opartej na sztuce kabaretowej Władysława Sikory, zobaczymy m.in. znanych i lubianych artystów kabaretu Hrabi - Joannę Kołaczkowską i Dariusza Kamysa oraz z Olgę Łasak z Kabaretu Czesuaf. Wstęp na seans jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona (wejściówki będą wydawane na miejscu przed seansem).

(MON)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie