czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Będzie duuużo śmiechu. Bilety już w sprzedaży

Będzie duuużo śmiechu. Bilety już w sprzedaży

Będzie duuużo śmiechu. Bilety już w sprzedaży
Data publikacji: 2020-07-08 20:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-08 20:25
Wywietleń: 598 463819

Nie jak zwykle, czyli na przełomie listopada i grudnia, ale w sierpniu (od 11 do 15.08) odbędzie się 14. Festiwal Komedii SZPAK. To największe na Pomorzu Zachodnim święto komedii. Znamy program tej imprezy!

11, 12 i 13 sierpnia festiwal będzie gościł poza Szczecinem - w Goleniowie, Złocieńcu i Dębnie. Na 13 sierpnia zaplanowano początek w stolicy województwa.

- Tegoroczny festiwal, w plażowych warunkach i na tle przepięknego szczecińskiego pejzażu, zainauguruje "Stand-up na Wyspie" (Grodzkiej - przyp. red.), podczas którego wystąpi Adam Gajda, zwycięzca 13. SZPAKa - zapowiada Karolina Płotnicka-Błach, rzeczniczka prasowa festiwalu. - Nie lada gratką dla widzów tego wydarzenia będzie OPEN MIC, czyli otwarty mikrofon - totalna nowość na festiwalu. Przed występem Gajdy każdy będzie mógł spróbować swoich sił na scenie. Wydarzenie poprowadzi Damian Viking Usewicz. Wstęp na stand - up jest wolny.

14 i 15 sierpnia tradycyjnie już na Festiwalu Komedii SZPAK odbędzie się "SZPACZEK DLA DZIECI". Wtedy wystąpią aktorzy Impro z Krypty, by - jak obiecują organizatorzy - wspólnie z dziećmi odkryć bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej się nie powtórzą. Oba wydarzenia zaplanowano na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

Kolejna nowość dla fanów SZPAKa odbędzie się 14 sierpnia - plenerowa "GALA STAND-UP NA ZAMKU". Na scenie swoje najlepsze programy i premierowe żarty zaprezentuje sześciu komików - na wspomnianym dziedzińcu zamkowym. Wystąpią zatem: Paweł Chałupka, Michał Kutek, Maciej Brudzewski, Bartosz Gajda, Tomek Nowaczyk i Marcin Zbigniew Wojciech. Gospodarzem wieczoru będzie Grzegorz Dolniak.

W tym samym miejscu, ale późnym wieczorem, rozpocznie się "SZCZECIN IMPRO SHOW", czyli wieczór gier improwizowanych w wykonaniu aktorów szczecińskich teatrów, którzy od kilku lat tworzą lokalną scenę impro pod szyldem Impro z Krypty.

- To publiczność zdecyduje o rolach jakie zagrają, tematach jakie poruszą, emocjach jakie będą musieli pokazać na scenie. Niezwykle dynamiczna i interaktywna formuła impro gier w wykonaniu Impro z Krypty to naprawdę wybuchowy wieczór pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji - obiecuje Karolina Płotnicka-Błach.

15 sierpnia odbędzie się, na zamkowym dziedzińcu, "LETNI POLIGON KABARETOWY". Podczas tego wieczoru cztery znane i lubiane zespoły kabaretowe: kabaret Jurki, kabaret Chyba, kabaret K2 i Tomasz Jachimek, zmierzą się w poligonie, w którym zaprezentują premierowe skecze, piosenki, monologi.

Na zakończenie 14. Festiwalu Komedii SZPAK - "KOMEDIOWE KINO POD CHMURKĄ" (15 sierpnia, wstęp wołny).

- Widzowie będą mieli wyjątkową okazję, aby zobaczyć film „Czekając na miłość”, w reżyserii Tomasza Łupaka, w którym występują między innymi: Joanna Kołaczkowska, Olga Łasak, Dariusz Kamys, Wojtek Kamiński, Władysław Sikora. Projekcja to klasyczna, bajkowa historia z brzydką księżniczką i pięknym i nieśmiałym księciem, który zmuszony przez rodziców musi poślubić brzydulę - opowiada rzeczniczka festiuwalu. - Zanim wyjdzie z opresji, widz otrzymuje garść żartów płynących z przenikających się światów: bogatego dworu i biednego ludu. Aktorzy Tomasza Łupaka to w większości kabarety Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i komicy polskich scen. To gwarancja interesujących postaci i duża dawka dobrego humoru, zwłaszcza że scenariusz oparty jest na sztuce kabaretowej Władysława Sikory „Law ,Law Law”.

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są na: szpak.info.pl/bilety.

(MON)

Fot. Fb/Dariusz Kamys

Na zdjęciu: „Czekając na miłość” to klasyczna, baśniowa historia z brzydką królewną i pięknym królewiczem, który zmuszony przez rodziców, musi się ożenić z brzydulą. W filmie zagrali m.in. członkowie Kabaretu Hrabi - Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie