sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Szpak coraz bliżej

Szpak coraz bliżej

Szpak coraz bliżej
Data publikacji: 2016-11-03 18:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1972 167468

Mumio, Artur Andrus, Katarzyna Pakosińska, Rafał Rutkowski, Grzegorz Halama - między innymi ci artyści wystąpią podczas tegorocznego 10. Festiwalu Komedii SZPAK w Szczecinie. Początek imprezy - już 24 listopada. Większość występów zaplanowana jest w Domu Kultury „Słowianin", ale niektóre, jak choćby Rafała Rutkowskiego w komedii „Żołnierz Polski" - w teatrze „Pleciuga".

Festiwal rozpocznie się bardzo mocnym akcentem, bo występem wracającej na scenę, po przerwie, grupy Mumio. Przed laty formacja zachwyciła spektaklem pt. „Kabaret Mumio", gromadząc tłumy publiczności na widowniach w całej Polsce, potem rozśmieszała w reklamach sieci komórkowej. W Szczecinie Mumio przedstawi, w Sali Koncertowej przy ul. Energetyków, kinoteatr pt. „Welcome Home Boys". Jak zapowiadają organizatorzy, ma to być spektakl połączony z ... filmem. Połączenie kina z teatrem będzie stanowić swoistą zabawę z widzem, który w wielu sytuacjach będzie wprowadzany w błąd, nie wiedząc kiedy właściwie ogląda film, a kiedy teatr...

W kolejnych dniach festiwalu zapowiadane są m.in.: 25 bm. - konkurs stand - up i nowy format „Narwani Talk Show", czyli spotkanie dwóch drużyn komików, 26 bm. - konkurs kabaretowy, „Impro z gwiazdami" (wieczór pełen szalonych improwizacji w wykonaniu warszawskiej grupy Przyjezdni oraz gwiazd: A. Andrusa, W. Termiszewskiego i K. Pakosińskiej). W ostatnim dniu imprezy, czyli 27 bm., wystąpi Rafał Rutkowski w komedii w reżyserii Michała Walczaka, autora takich hitów jak „Pożar w burdelu" czy „Depresja komika". Sam artysta tak mówi o tym spektaklu: „Będzie mocno po bandzie, nie oszczędzamy nikogo".

Z gwiazdami festiwalu będzie okazja spotkać się nie tylko podczas występu, ale też w Empiku w Galerii Kaskada: 24 bm. o godz. 16 z Mumio i 27 bm. o godz. 16 z Rafałem Rutkowskim. W tym roku po raz pierwszy SZPAK zawita również do Maszewa, Gryfina i Myśliborza, gdzie stand - up comedy zaprezentują - Tomasz Nowaczyk i Krzysztof Jahns. 

Występom dla dorosłych towarzyszyć mają też spotkania dla dzieci, czyli SZPACZEK. Zobaczyć zatem będzie można dwie bajki improwizowane w wykonaniu grup: żeńskiego teatru WymyWammy z Bydgoszczy (26 bm. o godz. 12 w teatrze Akademii Sztuki) i Przyjezdni z Warszawy (27 bm. o godz. 12 w teatrze Akademii Sztuki). Bajki improwizowane to spektakle współtworzone przez dzieci. Jak zapewniają organizatorzy, aktorzy gotowi będą ziścić wszystkie plony dziecięcej wyobraźni, wcielić się w postaci wymyślone przez dziecięcą publiczność, odegrać losy bohaterów, które również podyktowane będą przez maluchy. Poza spektaklami odbędzie się również promocja książki dla dzieci Katarzyny Pakosińskiej „Malina szał dziewczyna”, której fragmenty autorka także przeczyta – 26 bm. o godz. 15 w Empiku Galerii Kaskada (wstęp wolny). ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdj.: Mumio wraca na scenę po dłuższej przerwie! W Szczecinie zaprezentuje kinoteatr (tak, tak!) pt. „Welcome Home Boys".

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy