Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szlagiery sentymentalne Rafała Podrazy

Data publikacji: 10 grudnia 2019 r. 11:48
Ostatnia aktualizacja: 29 maja 2020 r. 15:55
Szlagiery sentymentalne Rafała Podrazy
 

Janusz Kondratowicz poeta polskiej piosenki mawiał: „piosenka, to nie tyko utwór muzyczny, to cały wachlarz emocji, które targały autorem tekstu, kompozytorem czy wykonawcą w chwili, kiedy powstawała"...

Jak rodziły się przeboje Ludmiły Jakubczak, Anny Jantar, Hanki Ordonówny, Heleny Majdaniec, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena, Ireny Jarockiej, Urszuli Sipińskiej, Jerzego Połomskiego, Haliny Kunickiej, Mieczysława Fogga, Anny German i wielu innych...? Dla ciekawych - mamy odpowiedź. 26 historii przygotowanych przez Rafała Podrazę, szczecińskiego dziennikarza muzycznego, autora wielu książek biograficznych, znającego polską piosenkę jak niewielu (czy trzeba dodawać, że mało jest w Polsce ludzi tak pracowitych, jak Rafał?). Rafał Podraza od trzech lat współredaguje w jednym z ogólnopolskich tygodników rubrykę „Historia jednej piosenki”, ten cykl stał się inspiracją dla powstania książki.

Książka „Szlagiery sentymentalne” jest współfinasowana ze środków miasta Szczecin, a wstęp do niej napisała znakomita dziennikarka muzyczna, Maria Szabłowska.

Promocja najnowszej książki Rafała Podrazy odbędzie się w czwartek (12 grudnia, g. 17.30) w Pałacu Młodzieży przy al. Piastów 7 (sala nr 106).
Wstęp wolny.

(l)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Beata Teodoruk
2020-05-29 15:49:51
Witam Pana.Chciałabym się podzielić moimi refleksjami na temat Pana ksiązki"Szlagiery sentymentalne".Jest w niej wiele ciekawych opowiastek o znanych piosenkarzach z dawnych lat.Książkę świetnie się czyta, Przeczytałam ją jednym tchem. Wszystko jest super,ale zabrakło mi choć kilka słów o Jacku Lechu,który miał mnóstwo "szlagierów sentymentalnych".Piosenki pisali dla niego najlepsi muzycy i autorzy tekstów,a głos Pan Jacek miał fantastyczny,o którym Pan Ryszard Poznakowski mówił,że ktoś z takim głosem rodzi się raz na sto lat.Jego piosenki słuchane są do dziś.Myślę,że też jest kilka ciekawych historii z Jego kariery.Zabrakło mi też historii o Panu Marku Grechucie ze swoją wrażliwością.O niektórych artystach pisze się wiele,a o chociażby wspomnianych przeze mnie-mało.Ci artyści bardzo zasłużyli sobie,aby o nich wspominać,i żeby "ich ślad na ziemi ocalić od zapomnienia". Może powstałaby druga część "Szlagierów sentymentalnych"? Pozdrawiam autora książki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA