Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Szczecinianki z szansą na Orły. Kulesza bije rekordy nominacji

Data publikacji: 2021-06-21 07:04
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-21 07:04
Szczecinianki z szansą na Orły. Kulesza bije rekordy nominacji
Fot. Dariusz Gorajski (arch. Szczecin 13.02.2021 )  

W poniedziałek (21 czerwca) odbędzie się gala 23. Polskich Nagród Filmowych – Orły. W trakcie ceremonii poznamy laureatów w 19 kategoriach. Szansę na nagrody mają szczecinianki - aktorka Agata Kulesza oraz reżyserki - Małgorzata Goliszewska i Katarzyna Mateja.

Wśród najważniejszych nominacji do Orłów jest ta dla „Lekcji miłości” wspomnianego duetu reżyserskiego oraz aż trzy (!) nominacje aktorskie Agaty Kuleszy, za role w filmach: „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Śniegu już nigdy nie będzie”, „Sala samobójców. Hejter”. O tej aktorce organizatorzy Orłów tak napisali na Facebooku: "Trzy aktorskie nominacje w jednym roku? To się dotąd w Orłach nie wydarzyło. Agata Kulesza zapisuje się tym samym w historii Polskich Nagród Filmowych otrzymując ósmą, dziewiątą i dziesiątą nominację w karierze. Po statuetkę Orła sięgnęła dotąd trzykrotnie - w 2012 za rolę w "Róży" Wojtka Smarzowskiego, w 2014 za "Idę" Pawła Pawlikowskiego i w 2017 za drugoplanową kreację w "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy".

To jeszcze nie koniec ważnych wiadomości dla szczecińskich kinomaniaków. Otóż film pt. „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej, który kręcono m.in. w Szczecinie, a jego koproducentem jest Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, otrzymał kilka nominacji, w tym m.in. za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (dla Zofii Domalik), za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą (dla Marii Sobocińskiej), za najlepszą muzykę (dla Włodka Pawlika), a także w kategorii: odkrycie roku (dla Zofii Domalik).

Szczecińskie wątki są też w  nominowanym do Orłów filmie dokumentalnym pt. „Ściana cieni” Elizy Kubarskiej, bowiem wystąpił w nim szczecinianin, wybitny wspinacz Marcin Tomaszewski, prywatnie mąż aktorki Teatru Polskiego, Sylwii Różyckiej. 

Transmisję z wręczenia Orłów będzie można oglądać od godz. 20.30 w CANAL+ PREMIUM oraz online na canalplus.com.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

entuzjasta
2021-06-21 14:04:34
Zaraz tam Orły, żeby chociaż kurę zdobyły.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ