Środa 16 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Kulesza w westernie. "Dużo ryzykuję tą rolą" - mówi aktorka

Data publikacji: 2021-06-11 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-11 16:55
Kulesza w westernie. "Dużo ryzykuję tą rolą" - mówi aktorka
Fot. materiały dystrybutora  

Od piątku (11 czerwca) polską produkcję pt. "Magnezja", której premierę przekładano kilka razy z powodu pandemii, będzie można obejrzeć na ekranach Pioniera 1907 i Heliosa. Reżyserem tego filmu jest Maciej Bochniak, prywatnie - mąż aktorki Joanny Kulig. Autorką projektów kostiumów dla postaci filmowych jest Dorota Roqueplo, która niedawno pracowała przy spektaklu szczecińskiego Teatru Polskiego - "Noc kolorowych snów" (premiera odbyła się 5 czerwca br.).

Czego możemy się spodziewać po westernie (tak, tak!) pt. "Magnezja"? Oto co zdradziła - podczas spotkania w szczecińskim „Sorrento” - aktorka grająca w tym filmie, pochodząca ze Szczecina - Agata Kulesza:

– Ale co tam się dzieje w tym filmie! Dawid Ogrodnik i Mateusz Kościukiewicz jako bracia syjamscy, Maja Ostaszewska trzymająca w łapie narkotykowy rynek, jej przeciwnikiem jest Andrzej Chyra i ja jako inspektor Stanisława Kochaj – mówiła wtedy artystka. – Jeździłam fordem z początku wieku, cała ubrana w skóry. Musiałam się nauczyć kręcić koltem na palcu. Myślę, że dużo ryzykuję rolą inspektor Kochaj, może nawet szarżuję, bo to zupełnie inna postać niż te, które dotąd zagrałam.

I jeszcze nieco informacji od dystrybutora filmu: "Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży. Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew. Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin i Albert Hudini – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj. To, co wydarzy się wkrótce, będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem...".

„Magnezja” to projekt, który zgromadził imponujący zestaw artystów po obu stronach kamery. Scenariusz filmu powstał w wyniku współpracy wspomnianego Maćka Bochniaka i Mateusza Kościukiewicza. Autorem zdjęć do filmu jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiada Marek Warszewski, laureat nagród m.in. za „Najlepszego” i „Miasto 44”. Autorką kostiumów jest wielokrotnie nagradzana Orłem i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wspomniana Dorota Roqueplo, której prace można podziwiać m.in. w „Mieście 44” czy „Hiszpance”. Niezwykła charakteryzacja jest dziełem Waldemara Pokromskiego, który pracował przy polskich i międzynarodowych produkcjach takich jak „Katyń”, „Biała wstążka”, „Pachnidło” czy „Zimna wojna” oraz Agnieszki Hodowanej odpowiedzialnej za charakteryzację m.in. w „Człowieku z magicznym pudełkiem”, „Demonie” i „Miłości”. Montażystą filmu będzie jest współpracownik Małgorzaty Szumowskiej, Jacek Drosio, zaś muzykę skomponował laureat Oscara za „Marzyciela” - Jan A.P. Kaczmarek.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

awas
2021-06-12 19:19:12
znowu Kulesza?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ