czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Kultura > Szczecinianki wygrały festiwal w Opolu!

Szczecinianki wygrały festiwal w Opolu!

Szczecinianki wygrały festiwal w Opolu!
Data publikacji: 2018-06-09 22:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Wywietleń: 3248 332267

Grupa Tulia ze Szczecina wygrała konkurs "Premiery" podczas sobotniego koncertu Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak są podwójnymi zwyciężczyniami, bowiem zarówno otrzymały nagrodę jury (35 tys. zł), jak też publiczności (30 tys. zł). Wykonywany przez nich utwór pt. "Jeszcze Cię nie ma" otrzymał też nagrodę ZAiKS-u dla autorów piosenki.

W imieniu jurorów nagrodę wręczył szczeciniankom Włodzimierz Korcz i Janusz Radek, z kolei nagrodę publiczności - prezydent Opola.

Grupa Tulia wygrała konkurs "Premier" rywalizując m.in. z Piotrem Rubikiem, Tomaszem Karolakiem i zespołem Future Folk.

Warto dodać, że w maju ukazała się debiutancka płyta formacji Tulia, a na niej m.in. covery Wilków, Seweryna Krajewskiego i Stana Borysa. Doświadczenie sceniczne oraz umiejętności wokalne i taneczne dziewczyny przez wiele lat szlifowały w Zespole Pieśni i Tańca "Szczecinianie".

(MON)

Fot. Grzegorz Gołębiewski

Komentarze

Honorat
Występ zespołu Tulia był najjaśniejszym punktem tegorocznego Festiwalu w Opolu. Pełny profesjonalizm, a jednocześnie świeżość - do tej pory chyba nikt nie śpiewał w Opolu białym głosem. Jestem zachwycony. Natomiast bardzo mnie rozczarował wczorajszy ostatni koncert pt. "Piosenka Ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia". O ile do wykonawców nie można mieć pretensji, bo śpiewali perfekcyjnie (szczególnie Uniatowski i Natalia Szroeder), to dobór piosenek został dokonany chyba przez "zbowidowców stanu wojennego". Jeżeli to miały być przeboje stulecia, to gdzie były piosenki z lat 20., 30,. 50.? Wspomnienie o nich w migawkach w tzw. "Kronice Polskiej Piosenki" nie załatwia sprawy. Najstarszą wykonywaną piosenką była chyba "Kochać" Piotra Szczepanika z 1966. Gdzie piosenki Żabczyńskiego, Ordonki, Fogga, Gniatkowskiego, Koterbskiej, Sipińskiej czy Sośnickiej? Czy repertuar układał ktoś z Polskiego Radia Szczecin? Zestaw taki kombatancki, utrzymany w takiej samej rokowo-buntowniczej konwencji z lat 80. Przecież polska piosenka to nie tylko Perfect (choć bardzo go lubię), Lady Pank (też lubię), TILT, Republika, Róże Europy itp. Uważam więc, że tytuł "Koncert przebojów stulecia" to nadużycie.
2018-06-11 18:04:00
trohan
Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie. Można śpiewać - a nie wyć? Można. Niepotrzebna wielka oprawa i fajerwerki na scenie! Talent i profesjonalizm .
2018-06-11 10:14:33
Brawo... !
Gdyz na zdjeciu wyraznie widac: ze najwiecej Witaminy... mialy i maja Szczecinskie Dziewczyny !!!!
2018-06-10 21:12:11
hala
gratulacje bardzo pieknie spiewalyscie podwojnie sie ciesze bo tez jestem szczecinianka
2018-06-10 19:46:47
kaww
Ta Honorat to strasznie infantylna i rozkojarzona kobieta.
2018-06-10 12:07:51
Zołza
Do Honorata: przeczytaj, a potem się wymądrzaj "Wykonywany przez nich utwór pt. "Jeszcze Cię nie ma" otrzymał też nagrodę ZAiKS-u dla autorów piosenki."
2018-06-10 01:08:55
Honorat
Informacja niezbyt precyzyjna: Szczecinianki okazały się potrójnymi zwyciężczyniami: otrzymały trzy nagrody: ZAIKS-u, jury Festiwalu Opolskiego oraz nagrodę publiczności. Od samego początku trzymałem kciuki za wspaniałe dziewczyny z zespołu Tulia. Najszczersze gratulacje.
2018-06-09 23:24:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie