niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Kultura > Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode?

Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode? [FILM]

Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode?
Data publikacji: 2017-10-05 18:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:46
Wywietleń: 14657 295172

Być może solistki Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie" wystąpią w chórkach Depeche Mode podczas koncertów w Polsce. A wszystko za sprawą fanki tego brytyjskiej grupy, która od kilkunastu lat występuje ze wspomnianym zespołem ludowym. Mowa tu o Tulii Biczak. Szczecińska studentka została wybrana przez Depeche Mode do poprowadzenia profilu grupy na portalu społecznościowych oraz nagrania ich piosenki - po angielsku i „na ludową nutę". Teraz ten utwór można usłyszeć m.in. na wspomnianym, oficjalnym profilu DM. Już robi furorę w internecie!

Na początku tego roku grupa Depeche Mode ogłosiła konkurs, którego nagrodą miała być możliwość bycia jednodniowym administratorem oficjalnego profilu zespołu na Facebooku. Wybrano 365 osób z całego świata (na każdy dzień roku), choć zainteresowanie taką możliwością było ogromne. Muzycy wybrali takie osoby, które mogły zaprezentować coś wyjątkowego i kreatywnego, ale dotyczącego zespołu.

- Wysłałam swoją kandydaturę. Napisałam w zgłoszeniu, że muzyki Depeche Mode słucha moja mama, stąd i ja się nią zainteresowałam - wspomina 24 - letnia Tulia. - A także, że w wakacje po raz pierwszy byłam na ich koncercie w Polsce. Tym, co najbardziej zainteresowało zespół, było chyba jednak to, iż zadeklarował nagranie wideo z Zespołem Pieśni i Tańca „Szczecinianie" z piosenką Depeche Mode. Bardzo długo nie miałam żadnej informacji, czy zostanę wybrana. Zwłaszcza że profil Depeche Mode obserwuje 7 milionów osób i pewnie ilość osób, która wysłała swoje zgłoszenie, była ogromna. W końcu pod koniec sierpnia skontaktowano się ze mną z zapytaniem, czy jestem nadal zainteresowana i czy zdążę nagrać wspomniane wideo. Potwierdziłam chęć uczestnictwa w tej przygodzie. Poprosiłam zatem koleżanki z zespołu, które śpiewają białym głosem oraz kapelę, byśmy nagrali cover piosenki Depeche Mode „Enjoy the Silence". Chciałam pokazać światu polską kulturę, nasz folklor i charakterystyczny sposób śpiewania. Cieszę się, że nasze wykonanie coveru na stałe pozostanie na profilu Depeche Mode i że zobaczył go cały świat.

Miłość Tulii do muzyki brytyjskiego zespołu zaczęła się od dziecka, bo Depeche Mode słucha jej mama, ale też fanami grupy są jej chłopak i jego tata. Szczecinianka jest też miłośniczką polskiego folkloru, od dwunastu lat występuje z grupą „Szczecinianie", m.in. śpiewa i gra w zespołowej kapeli. Poza tym, jest absolwentką kulturoznawstwa, studiuje pedagogikę na Uniwersytecie Szczecińskim oraz pracuje na tarasie widokowym w katedrze.

- Zasugerowałam grupie Depeche Mode, że jeśli szukają chórków podczas koncertów w Polsce, to jesteśmy gotowe z koleżankami z zespołu. To oczywiście propozycja z przymrużeniem oka, ale wszystko jest możliwe - mówi Tulia. - Poprowadzenie profilu Depeche Mode jeszcze wiele miesięcy temu wydawało mi się niemożliwe, a jednak się udało. ©℗

Monika Gapińska

Fot. Robert Stachnik

Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode? Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode?

Komentarze

sławek
do igor kurek : Leczyć sie a przede wszystki SŁUCH!!!!
2018-05-29 19:00:01
Krzysztof
Super cover, możecie być z siebie dumne.
2018-03-17 09:39:16
Lajkonick
Zaśpiewane fajnie, ale uważam że to siostry Godlewskie powinny występować w chórkach.
2018-02-27 11:26:37
igor kurek
nie osmieszajce zespolu Depeche Mode takim czyms, wedlug mnie jest to beznadziejne i wstyd przynosi
2017-10-08 15:39:05
Jaro
obecne DM nadaje sie na tego typu badziewia własnie, nic nowego w temacie! Dm od wielu juz lat kuleje okrutnie,mogli by juz sobie podarowac dalszą działalnosc.
2017-10-08 13:32:55
Magdalen
Fajne!
2017-10-07 17:37:22
fan
Super reklama dla Miasta, dla Zespołu, świetna dziewczyna z inicjatywą i pomysłem, oby więcej takich akcji
2017-10-06 07:37:04
inka
Super reklama dla miasta, zespołu, piękna sprawa, dziewczyna pomysłowa z inicjatywą, marzenia się spełniają
2017-10-06 07:35:22
fanka DM
Co za chała... Koszmar
2017-10-06 00:50:59
super
Piosenka wypas. Nikt by nie pomyślał, że zespół ludowy może zrobić taki szał!!!!
2017-10-05 19:43:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie