Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Szczecinianie na prestiżowym festiwalu. Wykonają utwory Bajmu i Beaty Kozidrak

Data publikacji: 2021-06-20 14:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-20 14:54
Szczecinianie na prestiżowym festiwalu. Wykonają utwory Bajmu i Beaty Kozidrak
Fot. Monika Stolarska  

Aktorzy szczecińskiego Teatru Współczesnego wystąpią w niedzielę (20 czerwca) na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na scenie tamtejszego "Capitolu" przedstawią spektakl pt. "Być jak Beata". 

Punktem wyjścia dla fabuły sztuki jest casting do koncertu, w którym uczestnicy mają wykazać, że „są jak Beata”. Aktorzy wcielają się zatem w takie postaci, jak: zakonnica, pracownica korporacji, drag queen, pielęgniarka, staruszek, Turek prowadzący w Polsce budkę z kebabem. Bohaterów tych grają – fantastycznie! – Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko i Maciej Litkowski. Każdy z aktorów śpiewa oczywiście piosenki Bajmu i Beaty Kozidrak, m.in. „Piechotą do lata”, „Małpa i ja”, „Nie ma wody na pustyni”.

Organizatorzy festiwalu tak zapowiadają spektakl szczecinian: "Sporo już powstało teatralnych i filmowych musicali opartych na piosenkach słynnych artystów: Beatlesów, Abby, Queen, Czerwonych Gitar. Haczyk tkwi, by tak rzec, w niuansie: „Być jak Beata” to, owszem, musical złożony z przebojów Bajmu (i Beaty), ale nie o pretekstową fabułkę tu chodzi, a o udzielenie głosu zwykłym, statystycznym Polakom, którzy, jak się już umówiliśmy, masowo kochają Bajm (i Beatę) i za pomocą słów ukochanych piosenek chcą wyrazić własne emocje, ukrywane dotąd pod lustrem jeziora marzeń".

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ