Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Szczecin mniej sztampowy

Data publikacji: 2020-10-20 19:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-20 19:29
Szczecin mniej sztampowy
 

W listopadzie ukaże się książka satyryczna "Szczecin leży nad morzem" Tomasza Panka. Opowiada ona o naszym mieście w nieco inny sposób, niż robiono to do tej pory, i jest ukłonem w stronę estetyki znanej z twórczości Henryka Sawki czy Andrzeja Mleczki. Publikacji można pomóc finansowo na platformie Wspieram.to.

- W Szczecinie najbardziej inspiruje mnie fakt, że jako miasto, które stosunkowo niedawno wróciło do Polski, miał dużo mniej czasu na wytworzenie swojej kultury aniżeli inne duże miasta i ten proces wciąż dynamicznie trwa - opowiada autor. - I wszyscy szczecińscy i okołoszczecińscy twórcy wpisują się w ten proces, dzięki czemu mieszkańcy Szczecina maja się do czego odwoływać i dowodzić, że chcą żyć tutaj a nie gdzie indziej.

Tomasz Panek ma na koncie między innymi dwa tomy „Mało Szczegółowego Przewodnika po Szczecinie”, w którym w humorystyczny sposób nawiązywał do gorących tematów ważnych dla mieszkańców naszego regionu. Mogliśmy także oglądać serię jego wystaw malarskich, na których prezentował postapokaliptyczne obrazy cyfrowe pt. „Szczecin 2200”

- Książka z jednej strony jest pełna humoru, a z drugiej pojawia się wiele faktów dotyczących Szczecina - mówi Krzysztof Lichtblaus, szef wydawnictwa Granda, w którym ukaże się "Szczecin leży nad morze" - To kolejna publikacja, przy której współpracuję z Tomkiem Pankiem. To bardzo kreatywny i pełen energii twórca. To składa się na możliwość promocji miasta w nieco innym, mniej sztampowym kształcie i ożywia tą przestrzeń. Oprócz samej treści głównym walorem publikacji jest jej minimalistyczna forma, która sprawia, że „Szczecin leży nad morzem” jest również na swój sposób designerskim gadżetem, który zdecydowanie odróżnia się od innych książek na półce.

Dla tych, którzy pomogą w wydaniu publikacji, na portalu wspieram.to czekają, zależnie od wysokości wpłaty, nagrody, m.in. kartki pocztowe czy wlepki. ©℗

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ