czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Swingowa sobota

Swingowa sobota

Swingowa sobota
Data publikacji: 2016-07-29 12:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1211 145926

Już w sobotę (30 lipca), w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wysłuchać można będzie największych przebojów epoki swingu. Muzyków, którzy wezmą udział w koncercie, zatytułowanym „Po słonecznej stronie ulicy", zza pulpitu poprowadzi maestro Wiesław Pieregorólka.

Inspiracją do stworzenia swingowego programu, były znakomite recenzje filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy". Przypomniane w nim zostały największe hity lat 50. i 60., skomponowane przez Counta Basiego, Duke'a Ellingtona, Neila Heftiego czy Sammy'ego Nestico. Na ekranie wykonywali je Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski, w Szczecinie - usłyszymy Big Collective Band. W dowodzonej przez Wiesława Pieregorólkę orkiestrze grają m.in. wielkie gwiazdy polskiego jazzu - Henryk Miśkiewicz i Rober Majewski, oraz wirtuozi młodszego pokolenia- Grzech Piotrowski, Jacek Namysłowski i Robert Luty.

W „Po słonecznej stronie ulicy" zabrzmią takie szlagiery jak: „In the Mood", „Moonlight Serenade", „Take the A Train", „Satin Doll" czy tytułowy „On the Sunny Side of the Street".

Pieregorólka , jeden z najbardziej charyzmatycznych bigbandowych dyrygentów w Polsce, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Skupia się na muzyce jazzowej, ale stroni też od tej rozrywkowej. Komponował m.in. dla Andrzeja Zauchy, sprawował funkcję szefa muzycznego festiwali piosenkiw Opolu i Sopocie, prowadził orkiestrę podczas eurowizyjnego występu Kasi Kowalskiej. Jest producentem płyt wykonawców ze świata popu, rocka i jazzu.

Koncert ze swingowymi hitami odbędzie się w sobotę, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Początek - godz. 21, bilety kosztują 30 i 60 złotych.

Organizatorzy proszą, by nie wyrzucać biletów po kontroli, ponieważ każdy z nich ma swój unikatowy numer. Wśród widzów podczas koncertu zostaną rozlosowane dwie płyty z muzyką do filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" z podpisem Wiesława Pieregorólki.

(kas)

Fot. materiały organizatorów

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy