środa, 21 października 2020.
Strona główna > Kultura > Świętujmy Dzień Książki online

Świętujmy Dzień Książki online

Świętujmy Dzień Książki online
Data publikacji: 2020-04-23 12:49
Wywietleń: 677 452239

W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie proponuje, aby zaakcentować go w internecie.

- Od kilku lat tego dnia wychodziliśmy na spotkanie z naszymi czytelnikami, którym na ulicach rozdawaliśmy książki i róże. W tym roku, z powodu pandemii nie możemy tego zrobić w tej formie - mówi Dariusz Bitner z MBP. - Dlatego nasza książkowa akcja odbędzie się po prostu w innej przestrzeni, w przestrzeni wirtualnej. Tu również przez cały dzień możemy zachęcać do czytania. Proponujmy swoje ulubione tytuły, książki, od których nie mogliśmy się oderwać, które zapadły nam w pamięć, którymi chcemy się podzielić z innymi. Możemy to zrobić w mediach społecznościowych. Do czytania możemy zaprosić znajomych i nie tylko. Wystarczy zamieścić na Facebooku, Instagramie, czy na innym portalu społecznościowym krótką informację zawierającą tytuł, autora i zdjęcie lub grafikę z okładki książki, którą szczególnie polecacie. Nie zapomnijcie, aby w tym samym wpisie nominować do udziału w zabawie kolejną osobę lub instytucję.

 Dlatego warto dodać do postu hasztagi: #światowydzieńksiążki2020 #wirtualnyboockrossing  #biblioteka_szczecin.

Biblioteka przypomina zainteresowanym, że wciąż są jeszcze do dyspozycji kody do puli elektronicznych książek w Legimi. Wystarczy przesłać maila na adres:metodyczny@mbp.szczecin.pl. W treści maila należy wpisać LEGIMI, podać swój numer karty czytelnika oraz imię i nazwisko.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie