Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Świętujmy Dzień Książki online

Data publikacji: 2020-04-23 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-23 12:49
Świętujmy Dzień Książki online
 

W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie proponuje, aby zaakcentować go w internecie.

- Od kilku lat tego dnia wychodziliśmy na spotkanie z naszymi czytelnikami, którym na ulicach rozdawaliśmy książki i róże. W tym roku, z powodu pandemii nie możemy tego zrobić w tej formie - mówi Dariusz Bitner z MBP. - Dlatego nasza książkowa akcja odbędzie się po prostu w innej przestrzeni, w przestrzeni wirtualnej. Tu również przez cały dzień możemy zachęcać do czytania. Proponujmy swoje ulubione tytuły, książki, od których nie mogliśmy się oderwać, które zapadły nam w pamięć, którymi chcemy się podzielić z innymi. Możemy to zrobić w mediach społecznościowych. Do czytania możemy zaprosić znajomych i nie tylko. Wystarczy zamieścić na Facebooku, Instagramie, czy na innym portalu społecznościowym krótką informację zawierającą tytuł, autora i zdjęcie lub grafikę z okładki książki, którą szczególnie polecacie. Nie zapomnijcie, aby w tym samym wpisie nominować do udziału w zabawie kolejną osobę lub instytucję.

 Dlatego warto dodać do postu hasztagi: #światowydzieńksiążki2020 #wirtualnyboockrossing  #biblioteka_szczecin.

Biblioteka przypomina zainteresowanym, że wciąż są jeszcze do dyspozycji kody do puli elektronicznych książek w Legimi. Wystarczy przesłać maila na adres:metodyczny@mbp.szczecin.pl. W treści maila należy wpisać LEGIMI, podać swój numer karty czytelnika oraz imię i nazwisko.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ