sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Kultura > Święto książki na Jasnych Błoniach

Święto książki na Jasnych Błoniach

Święto książki na Jasnych Błoniach
Data publikacji: 2016-06-23 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:40
Wywietleń: 2882 140321

W sobotę ogłosimy laureatkę „Gryfii” – Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki. Laur po raz piąty przyznaje „Kurier Szczeciński”, wysokość nagrody to 50 tysięcy złotych. Finałowi będzie towarzyszył weekendowy plener literacki na Jasnych Błoniach przygotowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną - plener z wieloma atrakcjami!

Do „Gryfii” nominowane są: Katarzyna Gondek za „Otolit”, Anna Janko za „Małą zagładę”, Magdalena Kicińska za „Panią Stefę”, Renata Lis za „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu” oraz Agata Tuszyńska za „Narzeczoną Schulza”. 

Dotychczasowe laureatki tej prestiżowej nagrody to: Magdalena Tulli za „Włoskie szpilki”, Zyta Oryszyn za „Ocalenie Atlantydy”, Małgorzata Rejmer za „Bukareszt. Kurz i krew” oraz Ewa Winnicka za „Angoli”.

Ale „Gryfia” to nie tylko święto literatury, to także święto szczecinian. Dlatego od piątku do niedzieli na Jasnych Błoniach będą się wystawiały oficyny wydawnicze z całego kraju, będziemy się mogli spotkać z autorami, posłuchać muzyki. W programie znalazł się też kącik aktywności dla dzieci czy tort dla mieszkańców. Zagrają Paweł Kluczko, duet OHO!KOKO czy Kontrast Kwartet oraz Anna Gielarowska.

Czekać na Państwa będą tak znakomite osobistości, jak m.in.: Wojciech Cejrowski, Ilona Łepkowska, Ewa Ornacka, Roman Czejarek czy Piotr Rozmus.

Zaplanowano także spotkania z finalistkami Nagrody Gryfia. Z Renatą Lis i Agatą Tuszyńską w sobotę o godz. 13. Z Katarzyną Gondek, Anną Janko i Magdaleną Kicińską w sobotę o godz. 16.30.

Serdecznie Państwa zapraszamy! 

(as)

PEŁNY PROGRAM IMPREZY

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie