czwartek, 28 stycznia 2021r.

Zapraszamy na Jasne Błonia!

Data publikacji: 2016-06-21 23:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:43
Zapraszamy na Jasne Błonia!
 

W sobotę (25 czerwca) ogłosimy laureatkę „Gryfii” – Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki. Laur po raz piąty przyznaje „Kurier Szczeciński”, wysokość nagrody to 50 tysięcy złotych. Finałowi będzie towarzyszył weekendowy plener literacki na Jasnych Błoniach przygotowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

Do „Gryfii” nominowane są: Katarzyna Gondek za „Otolit”, Anna Janko za „Małą zagładę”, Magdalena Kicińska za „Panią Stefę”, Renata Lis za „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu” oraz Agata Tuszyńska za „Narzeczoną Schulza”.

Dotychczasowe laureatki tej prestiżowej nagrody to: Magdalena Tulli za "Włoskie szpilki", Zyta Oryszyn za "Ocalenie Atlantydy", Małgorzata Rejmer za "Bukareszt. Kurz i krew" oraz Ewa Winnicka za "Angoli".
Ale „Gryfia” to nie tylko święto literatury, to także święto szczecinian. Dlatego od piątku do niedzieli na Jasnych Błoniach będą się wystawiały oficyny wydawnicze z całego kraju, będziemy się mogli spotkać z autorami, posłuchać muzyki. W programie znalazł się też aktywności dla dzieci czy tort dla mieszkańców.

Czekać na Państwa będą tak znakomite osobistości jak m.in. Wojciech Cejrowski, Ilona Łepkowska, Ewa Ornacka, Roman Czejarek czy Piotr Rozmus. 

Zaplanowano także spotkania z Finalistkami Nagrody Gryfia. Z Renatą Lis i Agatą Tuszyńską w sobotę o g. 13. Z Katarzyną Gondek, Anną Janko i Magdaleną Kicińską w sobotę o g. 16.30.

Serdecznie zapraszamy!

(as)

Fot. R. STACHNIK (arch.)

PEŁNY PROGRAM IMPREZY

Komentarze

Gryfia
2016-06-22 08:21:41
Już się nie można doczekać, wspaniałe osobistości. Jupiiii.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ