piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > "Świat puzzli" w INKU

"Świat puzzli" w INKU

"Świat puzzli" w INKU
Data publikacji: 2017-08-17 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-17 08:32
Wywietleń: 822 288520

"Świat puzzli" to tytuł wystawy Damiana Waligóry, którą można podziwiać od 11 sierpnia do 18 sierpnia (piątek) w siedzibie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, przy alei Wojska Polskiego 90.

Damian swoją wielką przygodę z puzzlami rozpoczął w 2009 roku. Po ich ułożeniu postanowił wszystkie swoje prace oprawić w ramy i zaprezentować szerszej publiczności. Poza układaniem obrazów z puzzli 29-letni artysta zajmuje się wykonywaniem ceramik, biżuterii artystycznej, kartek na różne okazje, itp. Jego prace są rozmaitego rodzaju, np. świecące, trójwymiarowe, z plastiku, papieru jak i piankowe. Są to również puzzle 3D lub w kształcie płyt winylowych. W 2015 roku ustanowił indywidualny rekord Polski w kategorii Największa Kolekcja Puzzli. Jego kolekcja stale się rozrasta.

Część swoich dzieł postanowił przedstawić w szczecińskim INKU. Można tutaj podziwiać między innymi: "puzzlową reprodukcję" dzieła Gustawa Klimta pt. "Pocałunek", obrazy ze statkami w tym "Dar Młodzieży", czy miniaturę przedstawiającą Statuę Wolności.

- Poszczególne ekspozycje robią ogromne wrażenie - ocenia Pani Marita zwiedzająca wystawę. - Jak tylko dowiedziałam się, że w Szczecinie jest wystawa puzzli, namówiłam męża i czym prędzej wybraliśmy się tutaj. Jestem wielką pasjonatką układania obrazów z puzzli i wiem, jak bardzo jest to czasochłonne zajęcie. Wymaga również niezwykłej cierpliwości i samozaparcia. Wszystkie prace są inspirujące, tylko spodziewałam się, że będzie ich jednak więcej. - dodaje p. Marita.

Wystawa otwarta będzie jeszcze tylko w piątek (18 sierpnia) w godz. 9 - 12. Istnieje możliwość zwiedzenia galerii w innych godzinach po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym (91 424 04 64). Wstęp bezpłatny.

(KK)

Fot. Kamil Krukowski

Na zdjęciu: Największą uwagę przykuwa "puzzlowe" przedstawienie obrazu Gustawa Klimta

"Świat puzzli" w INKU "Świat puzzli" w INKU

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy