środa, 28 października 2020.
Strona główna > Kultura > Sukces Opery na Zamku. Nagrodzono też Grażynę Brodzińską

Sukces Opery na Zamku. Nagrodzono też Grażynę Brodzińską

Sukces Opery na Zamku. Nagrodzono też Grażynę Brodzińską
Data publikacji: 2020-09-28 23:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-29 22:16
Wywietleń: 711 477095

Szczecińska Opera na Zamku otrzymała nagrodę za najlepszą scenografię w prestiżowym ogólnopolskim konkursie - XIV Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. Gala finałowa odbyła się w poniedziałek (28 września) wieczorem w Warszawie.

Kapituła konkursu przyznała statuetkę Martynie Kander i Julii Skrzyneckiej za scenografię do dwuczęściowego spektaklu wystawionego przez operę, w ramach Roku Moniuszkowskiego – pt. "Wieczór baletów polskich", do muzyki Romana Palestra i Stanisława Moniuszki, a w choreografii Paola Mangioli i Roberta Bondary.

W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba teatrów, bo aż 25 instytucji. Kapituła wybrała laureatów z ponad 160 zgłoszeń. Szczecińska Opera na Zamku otrzymała w tym roku aż 6 nominacji: "Proces” Ph. Glassa, polska prapremiera w Operze na Zamku – kategoria: najlepszy spektakl, Pia Partum – kategoria: najlepszy reżyser („Proces” Ph. Glassa), Christian Oldenburg – kategoria: najlepszy śpiewak operowy („Proces” Ph. Glassa), Robert Bondara – kategoria: najlepsza choreografia („Wieczór baletów polskich”, cz. II, „Na kwaterunku” S. Moniuszki), Martyna Kander i Julia Skrzynecka – kategoria: najlepsza scenografia („Wieczór baletów polskich” – „Pieśń o ziemi” w choreografii Paola Mangioli, cz. I do muzyki Romana Palestra i cz. II „Na kwaterunku” w choreografii Roberta Bondary do muzyki Stanisława Moniuszki), Agata Pełechaty – kategoria: najlepszy plakat („Wieczór baletów polskich” – „Pieśń o ziemi” w choreografii Paola Mangioli, cz. I do muzyki Romana Palestra i cz. II „Na kwaterunku” w choreografii Roberta Bondary do muzyki Stanisława Moniuszki).

Warto dodać, że podczas gali nagrodę za całokształt twórczości przyznano pochodzącej ze Szczecina śpiewaczce, Grażynie Brodzińskiej, córce Ireny Brodzińskiej (legendy sceny operetkowej Szczecina).

(MON)

Fot. Marta Teszner

 

Komentarze

dexter
BRAWO !!! POZDRAWIAM
2020-09-29 01:35:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie