Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Stypendium i nagroda artystyczna

Data publikacji: 03 listopada 2016 r. 11:28
Ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2020 r. 02:26
Stypendium i nagroda artystyczna
 

W sali widowiskowo-kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyła się inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017. Przy tej okazji w holu PDK otwarto wystawę zdjęć pt. „Byliśmy – Jesteśmy”. Ekspozycja przedstawiała historię budowy Domu Kultury w Pyrzycach.

O wydarzeniach kulturalnych, jakie miały miejsce w minionym roku mówił dyrektor PDK Tomasz Lewandowski. Życzenia pracownikom kultury przekazała burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, która wręczyła także stypendium oraz Nagrodę Artystyczną Gminy Pyrzyce. Tegoroczne stypendium za wybitne osiągnięcia 
w dziedzinie sztuk pięknych otrzymała Hanna Rojek – absolwentka Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia, a obecnie uczennica Szkoły Muzycznej II Stopnia w Stargardzie, wielokrotna laureatka przeglądów piosenki dziecięcej o zasięgu wojewódzkim i regionalnym. Największym jej osiągnięciem jak do tej pory jest zajęcie II miejsca 
w V Międzywojewódzkim Konkursie Skrzypcowym.

Nagrodę Artystyczną Gminy Pyrzyce za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymał Tomasz Lewandowski – pianista, kompozytor, aranżer, na co dzień Dyrektor PDK. Zapisał się w pamięci m.in. organizacją szeregu koncertów i widowisk teatralno-muzycznych, choćby „Zapytaj mnie o Polskę”, „Lutowanie”, „Twarze Osieckiej”, czy „Brzdąc” Charliego Chaplina, do którego napisał muzykę.

Kolejnym punktem programu był występ „Dzieciaków PeDeKu” - uczniów pracowni wokalnej, prowadzonej przez Pani Magdalenę Borowiecką – instruktora Pyrzyckiego Domu Kultury. po nich zaś na scenę wkroczyli muzycy szczecińskiego „Pomeranian Youth Big Band” grający szeroko pojętą muzykę rozrywkową.

(a)

Fot. UM Pyrzyce

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Xxx
2020-02-28 01:17:20
Rojek Mariusz uśmiech tak jak zawsze masakra
Jan
2016-11-03 13:53:55
Czyli wszystko zostalo w domu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA