piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Akademie wracają

Akademie wracają

Akademie wracają
Data publikacji: 2016-09-28 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1306 156841
Po wakacjach powracają dwa cykle wykładów w szczecińskim Muzeum Narodowym. W środę zainaugurowana zostanie „Akademia Historii Sztuki", w czwartek zaś - „Akademia Antyczna". Obie serie popularyzują historię i upowszechniają wiedzę o kulturze.

Ten pierwszy cykl obejmuje prelekcje z zakresu historii sztuki, a odbywa się od października do kwietnia, w każdą środę. Ze względu na przekrojowy charakter kursu, organizatorzy polecają go w sposób szczególny młodzieży i dorosłym, próbującym usystematyzować posiadane wiadomości. Kurs obejmuje szeroki zakres - od sztuki starożytnej po współczesną, uzupełniony jest też o zajęcia związane z analizą i interpretacją dzieł sztuki.

Na początek - „Sztuka starożytnego Egiptu", czyli prelekcja Renaty Fabiańskiej Grzybowskiej. Start o godz. 17 w gmachu przy Wałach Chrobrego, wstęp wolny. Kolejne zajęcia, 5 października, poświęcone będą sztuce minojskiej i mykeńskiej.

„Akademia Antyczna" to z kolei cykl comiesięcznych spotkań, popularyzujących wiedzę o antyku i zbiorach naszego muzeum, ze szczególnym uwzględnieniem kolekcji rzeźb Heinricha Dohrna. 
W tym roku, wykłady poświęcone będą mitologii greckiej. Wygłoszą je wybitni znawcy z ośrodków akademickich w Polsce. Jako pierwsza - prof. Elżbieta Wesołowska z Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tytuł jej prelekcji brzmi „Ta wariatka Kasandra. Co zrobić z niechcianym darem?". Początek wykładu: godz. 17, gmach przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Wstęp wolny.

(kas)

Fot. Muzeum Narodowe

Na zdjęciu: fragment zbiorów antycznych rzeźb z kolekcji Dohrnów jest inspiracją do tegorocznych wykładów w Akademii Antycznej

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy