sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Stęskniliście się za DoNutą? Muzyczne spotkanie - w poniedziałek i wtorek

Stęskniliście się za DoNutą? Muzyczne spotkanie - w poniedziałek i wtorek

Stęskniliście się za DoNutą? Muzyczne spotkanie - w poniedziałek i wtorek
Data publikacji: 2020-04-06 07:33
Wywietleń: 488 449909

Audycje muzyczne dla dzieci ze szkół i przedszkoli - pt. "DoNuta taktuje" będzie można zobaczyć on line - w poniedziałek i wtorek, o godz. 11. Przygotowali je muzycy i pracy szczecińskiej filharmonii. Premierowe odcinki będą dostępne na profilu facebookowym tej instytucji oraz na kanale YouTube.

- Spotkania z muzyką na żywo w sali kameralnej były dla wielu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych comiesięcznymi rytuałami. Elegancko ubrani przychodzili całymi klasami do lodowego pałacu na niecodzienne spotkania z muzyką. Teraz, kiedy najmłodsi nie mogą przyjść do nas, my przychodzimy do nich! - mówi Katarzyna Plater - Zyberk, rzecznik prasowy filharmonii. - Podczas koncertów „DoNuta taktuje” uczniowie zachęcani są do aktywnego udziału w audycji oraz do współtworzenia nowych kompozycji dźwiękowych. Nie chcemy, by mali melomani zapomnieli o filharmonikach, instrumentach i wspaniałych prowadzących – Fermacie i Bemolu, czyli Grażynie Szyszko i Stefanie Królczyńskim. W najbliższym czasie planujemy więc emisję nowych odcinków DoNuty w naszych serwisach internetowych. Będzie to istna bomba energetyczna dla dzieci, które spędzają teraz czas w domach.

Jak zdradza rzeczniczka, w poniedziałek i wtorek, oprócz Fermaty i Bemola dzieci będą miały szansę usłyszeć obój, flet poprzeczny, waltornię czy wiolonczelę, skrzypce i całą gamę instrumentów perkusyjnych. Audycje zapewnią muzyczną edukację poprzez zabawę i zachęcą dzieci do aktywnego słuchania w domu. Warsztaty odbywają się w ramach cyklu "EduFilharmonia". Codziennie zatem na profilu facebookowym szczecińskiej filharmonii publikowane są materiały pozwalające spędzić kreatywnie czas w domu.

(MON)

Foty. FS

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie