Wtorek 28 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Starym do Narwiku i na Spitsbergen (GALERIA)

Data publikacji: 2015-10-31 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Starym do Narwiku i na Spitsbergen (GALERIA)
 

Kilkadziesiąt pięknych zdjęć, wykonanych podczas tegorocznej wyprawy do Narwiku i na Spitsbergen, można oglądać w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Wystawę fotografii z rejsu „Starego” - jachtu dowodzonego przez kpt. Macieja Krzeptowskiego - otworzył w piątek prezydent Szczecina.

- Stary jacht, młoda załoga, stary kapitan i piękny rejs, w którym mieliśmy szczęście uczestniczyć - mówił kapitan Krzeptowski na wernisażu. - Od początku był magiczny, co czuliśmy, wypływając 31 maja ze Szczecina, kiedy byliśmy w morzu i kiedy nas witaliście 9 sierpnia. Ta wystawa jest formą podziękowania za to wsparcie, a jednocześnie wydłuża rejs. Pokazuje sytuacje i miejsca, w których byliśmy. Wystawę zrobiła załoga „Starego”.

Autorami fotografii są: Krzysztof Dokowski, Stanisław Dokowski, Ireneusz Jażdżewski, Maciej Kępiński, Maciej Krzeptowski, Adam Krzykała, Marek Lipiński, Piotr Owczarski, Elżbieta Stütz i Timm Stütz.

Wystawę otworzył prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

- Wielkimi krokami zbliża się jesień, a to dobra pora dla żeglarzy na podsumowania - podkreślił prezydent. - Rejs pod dowództwem kapitana Krzeptowskiego był wielkim wydarzeniem. Jednostka zacna, załoga się spisała. Te zdjęcia będą wspaniałym wspomnieniem tego, co ci ludzie mogli przeżyć. Gratuluję i zapraszam do oglądania.

Wystawa, w holu Czytelni Głównej (II piętro) Książnicy Pomorskiej, będzie czynna do końca listopada. Później ma trafić do Świnoujścia.

Dodajmy, że kilkuetapową „Wyprawę Narwik 2015”, w której uczestniczyło ok. 40 osób (w tym szczecińska młodzież), zorganizowano dla uczczenia 75. rocznicy walk o Narwik i 70-lecia polskiego żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim. Jacht „Stary” płynął śladem historycznych żaglowców „Zew Morza” i „Mariusz Zaruski”, które podobny rejs odbyły w 1957 roku. Głównym organizatorem tegorocznej wyprawy było stowarzyszenie Żeglarski Szczecin. ©℗

(ek)

Fot. Dariusz Gorajski

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA WYSTAWY

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA