piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Spektakle i koncerty. Mnóstwo atrakcji na dziedzińcu zamku

Spektakle i koncerty. Mnóstwo atrakcji na dziedzińcu zamku

Spektakle i koncerty. Mnóstwo atrakcji na dziedzińcu zamku
Data publikacji: 2020-07-02 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-03 22:45
Wywietleń: 1219 463018

Od kilku tygodni na dziedzińcu szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich prezentowane są filmy, a od tego weekendu czeka mieszkańców - przez całe wakacje - dużo więcej atrakcji w tym miejscu. Zaplanowane są zatem koncerty i spektakle, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Teatromanów zapewne ucieszy powrót na scenę przedstawienia, które przed pandemią zostało zagrane w zamku zaledwie dwa razy - "Będzie dobrze, Cohen". 

Wśród propozycji zamku na lipiec i sierpień są m.in. takie spektakle, jak "Kolega Mela Gibsona" (w piątek, a potem jeszcze dwa razy, w tym i przyszłym miesiącu), czyli monodram według tekstu Tomasza Jachimka w wykonaniu Adama Dzieciniaka, "Ślimak" (dla dzieci), "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)" (szesnasty rok na afiszu!), "Moja ABBA" (z piosenkami kultowego zespołu) i wspomniany "Będzie dobrze, Cohen", czyli spotkanie z twórczością wybitnego kanadyjskiego pieśniarza i poety.

- To przedstawienie zagraliśmy tylko dwa razy w lutym, na premierze i dzień po niej. Sytuacja, jaka potem się pojawiła, uniemożliwiła kolejne pokazy - mówił aktor Konrad Pawicki na czwartkowej (2 lipca) konferencji prasowej. - Można powiedzieć, że w tym miesiącu będzie ponowna premiera. Zagramy w zupełnie innej przestrzeni, bo wcześniej była to kameralna sala kina Zamek.

Przez kilka tygodni Klub Komediowy – Grupa Impro z Krypty działał - z powodzeniem! - online, bowiem wirtualne pojawianie się aktorów miało sporo odsłon. W najbliższym czasie formacja wystąpi na dziedzińcu zamkowym - dla dorosłych: 10 lipca i 1 sierpnia, a dla dzieci: 19 lipca. Bilety na te improwizowane widowiska znakomicie się sprzedają. Zatem komu zależy, by zobaczyć Impro z Krypty wreszcie na żywo, musi pośpieszyć się z zakupem wejściówek.

W ramach "Letnich Koncertów Plenerowych" wystąpią w lipcu na dziedzińcu: After Blues (5 bm.), Cafe Jazz Quartet (12 bm.), kwartet smyczkowy AQuartet (19 bm.), duet gitarowy Compadres (26 bm.). Z kolei w przyszłym miesiącu m.in. zaplanowano występ pn. "Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie 1962/63" (2 sierpnia). Koncert ten przypomni historię obydwu festiwali i najbardziej znane piosenki związanych z nimi wykonawców, m.in.: "O mnie się nie martw", "Chłopiec z gitarą", "Rudy rydz", "Trzynastego", "Zakochani są wśród nas", "Pod Papugami", "Kiedy byłem małym chłopcem" czy "Dziwny jest ten świat". Ciekawie zapowiada się również wieczór w ramach Dni Kultury Ukraińskiej, kiedy to wystąpią artyści z Ukrainy, związani z Operą na Zamku w Szczecinie. ©℗

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Na czwartkowej konferencji prasowej o planach teatralnych na dziedzińcu zamkowym opowiadali aktorzy - (od lewej): Konrad Pawicki, Paweł Niczewski i Arkadiusz Buszko

Komentarze

cynnik
polska bieda, szczecińska bieda. Co nam zostało w kulturze? Przypominanie festiwalu młodych talentów z 1962 r.? Następnych nie było, a pazerna warsiawa zabrała wszystko i udławiła się własnym sosem i też nie stworzyła niczego nowego, bo to jest republika kolesiów. Teraz rządzi Zenek i inne badziewie.
2020-07-03 22:27:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie