poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > "Solidarność" i demokracja

"Solidarność" i demokracja

"Solidarność" i demokracja
Data publikacji: 2017-11-07 11:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-08 12:02
Wywietleń: 778 299534

We wtorek (7 listopada) o godz. 18 w sali kominkowej w Domu Kultury 13 Muz przy placu Żołnierza Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się prelekcja dr Artura Kubaja zatytułowana „Solidarność szczecińska na drodze do demokracji”. To kolejne spotkanie zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.

Dr Artur Kubaj z wykształcenia jest politologiem i historykiem. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych, w tym książki poświęconej szczecińskiej podziemnej „Solidarności”. Od 2007 r. pracował w szczecińskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Od października 2016 r. pełni funkcję prezesa Polskiego Radia Szczecin.

RODM w Szczecinie to projekt zorganizowany i współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1 sierpnia 2016 r. ośrodek prowadzony jest przez Stowarzyszenie RKW – Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy, które wygrało konkurs ogłoszony przez MSZ.

Działania RODM to: wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy MSZ, samorządem i organizacjami pozarządowymi w regionie; poszerzenie dyskusji i wiedzy w środowiskach lokalnych o procesach i wydarzeniach międzynarodowych istotnych z punktu widzenia polskiej racji stanu; animowanie dyskusji o polskiej polityce europejskiej oraz jej różnych koncepcjach, także w ujęciu historycznym i kulturowym, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii solidarności europejskiej oraz bezpieczeństwa wszystkich członków UE;
opracowanie własnych oryginalnych koncepcji kształtowania porządku międzynarodowego, uwzględniającą specyfikę lokalną i regionalną; rozwój kontaktów oraz współpracy między polskimi i zagranicznymi ośrodkami opiniotwórczymi.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Jakób
Widzę, że IPN to taka kuźnia kadr. Przedtem dyrektor Archiwum Państwowego, teraz prezes Radia Szczecin. Kto następny z namaszczenia i przeszkolenia w IPN będzie kierował kolejną ważną instytucją kultury?
2017-11-08 11:56:00
Ot... dzisiejsze "wsparcie / poparcie" ? ?
A za Dzialalnosc w owczesnym Szczecinskim Solidarnosciowym "nad i pod-zie-miu"... po 13.12.1981 roku tj. po wprowadzeniu przez owczesny Komunistyczny WRON - Stanu Wojennego (!!!) i do dzisiaj po 36 juz latach... ma sie jeszcze "pewne "trudnosci" z zaliczeniem tych tygodni czy miesiecy bez pracy... ktorej nie mozna bylo wowczas nigdzie dostac, bedac na "Czarnej Liscie" PZPR-u i SB - do dzisiejszego ZUS-owego Obliczenia nadchodzacej Emerytury i trzeba sie jeszcze do takich czy innych Instancji i w Warszawie dalej tygodniami odwolywac... Proszac jeszcze o Pomoc, Wsparcie i Poparcie...!! Reasumujac: jak zwykle - Polak madrzejszy po Szkodzie !!!
2017-11-08 00:00:57
POSTULAT MIĘDZYZAKŁADOWEGO KOMITETU STRAJKOWEGO.
7. Żądamy zrównania zasiłku rodzinnego, wysługi lat, rent i emerytur dla wszystkich grup zawodowych do poziomu pracowników milicji i SB.
2017-11-07 20:14:05
fdfd
Ciekawe czy kontroluje tę "władzę"?
2017-11-07 12:56:27
abc
Ruch kontroli władzy, dobre sobie ,koniec swiata...
2017-11-07 12:45:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy