Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Sobotnie seanse w Krzemieniu. Musical i ostatni film Polańskiego

Data publikacji: 2022-01-15 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-15 14:49
Sobotnie seanse w Krzemieniu. Musical i ostatni film Polańskiego
Scena z filmu "Oficer i szpieg" Fot. Materiały dystrybutora  

W sobotę (15 stycznia) w kinie Domu Kultury „Krzemień” będzie można obejrzeć film pt. „Król rozrywki” (o godz. 16) oraz „Oficer i szpieg” (o godz. 19). Pierwszy z pokazów jest bezpłatny, ale obowiązują darmowe wejściówki, rezerwacja na stronie: bilety.fm, a także bezpośrednio przed seansem. Z kolei na drugi z seansów bilety kosztują 10 złotych (są dostępne na bilety.fm oraz bezpośrednio przed prezentacją).

"Król rozrywki" to musical, który ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film opowiada historię wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową. W rolach głównych: Hugh Jackman, Michelle Williams, Zendaya, Zac Efron i Rebecca Ferguson.

"Oficer i szpieg" Romana Polańskiego opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. W rolach głównych występują: nagrodzony Oscarem Jean Dujardin, Louis Garrel i Emmanuelle Seigner. Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA