Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Serce zostało we Lwowie

Data publikacji: 2015-10-14 14:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Serce zostało we Lwowie
 

Życie codzienne Lwowa zapisane w utworach Artura Oppmana, Kornela Makuszyńskiego, Zbigniewa Herberta, Agnieszki Osieckiej i innych twórców śpiewem i wierszem przypomnieli młodzi artyści ze szkół powiatu świdwińskiego. 

W zamku joannitów odbył się XVI Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Lwowskiej – Świdwin 2015, który pod patronatem starosty Mirosława Majki zorganizowali: Świdwiński Ośrodek Kultury i świętujące w tym roku 25-lecie działalności Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Pomysłodawcą był Mieczysław Kostur, prezes świdwińskich lwowiaków. Na scenie wystąpiło 46 młodych artystów. Byli z nimi nie tylko opiekunowie szkolni – brawa bili im dziadkowie, dla których Lwów jest ukochanym miastem, a tylko wiatr historii sprawił, że w Świdwinie znaleźli drugą ojczyznę.

Występy oceniało jury w składzie: Renata Muchorowska, Alicja Gierszewska i Władysław Andrzej Pitak, który także poprowadził warsztaty dla recytatorów. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się: Jan Trąbiński, Klaudiusz Białous, Martyna Hałuszka, Daniel Wojdalski (wszyscy z SP Nr 3 w Świdwinie); Julia Sielska, Julia Mazurkiewicz, Oliwia Kruk (SP Nr 1 w Świdwinie); Jan Kricki (SP Nr 2 w Świdwinie), Natalia Matuszewska (Publiczne Gimnazjum w Świdwinie); Jagoda Lis, Dominika Zachoszcz, Aneta Borkowska, Kamila Ilowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie); Seweryn Ciszewski, Aleksandra Hume (ZSR – CKP Świdwin); Alicja Belica, Alicja Marcinkiewicz (Publiczne Gimnazjum w Połczynie-Zdroju); Michalina Tobaszewska (SP w Lekowie); Róża Adametz, Julia Anielska, Joanna Surmiak (Zespół Szkół w Brzeżnie). Wyróżniono także zespół Jagody z ZS w Bierzwnicy. 

Uczniów SP Nr 1 w Świdwinie przygotowywali do występów: Edyta Uss, Anna Kieruzel-Kłonis oraz Magdalena Haraj. Na uznanie zapracowali także opiekunowie szkolni: Magda Jurewicz, Danuta Paleń, Marta Jakubik (SP Nr 3 Świdwin); Wiesław Wieczorek, Klaudia Hanasz (SP Nr 2 w Świdwinie); Jadwiga Zbieg (ZSR CKP w Świdwinie); Małgorzata Pluta, Katarzyna Felińska, Martyna Rudzińska, Artur Andrzejewski (ZSP w Świdwinie); Dorota Borowczak (Gimnazjum w Świdwinie); Beata Banderowicz (Gimnazjum w Połczynie-Zdroju); Anna Gabinet-Kricka (SP w Lekowie); Aleksandra Graczyk (ZS w Bierzwnicy); Barbara Kolasińska (SP w Nielepie).
Tekst i fot. (cz.b.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Władysław Andrzej Pitak
2015-10-20 09:19:51
Miło mi, że zostałem zaproszony do jury Konkursu. Warsztaty, które przeprowadziłem z uczestnikami dotyczyły doboru repertuaru, kultury żywego słowa oraz interpretacji. Recytatorzy i piosenkarze bardzo aktywnie uczestniczyli w tzw. rozgrzewce przed Konkursem oraz w II części warsztatów , przed ogłoszeniem werdyktu. Dziękuję dyr. Bolesławowi Kurkowi za zaproszenie i serdeczną opiekę nad jury, uczestnikami i publicznością. Władysław Andrzej Pitak (przewodniczący jury)
Jak tak kochają Lwów,
2015-10-17 18:57:08
nic nie stoi na przeszkodzie aby się tam wynieśli...i zaśpiewali chwała herojom...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA