wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Serce zostało we Lwowie

Serce zostało we Lwowie

Serce zostało we Lwowie
Data publikacji: 2015-10-14 14:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 3497 28494

Życie codzienne Lwowa zapisane w utworach Artura Oppmana, Kornela Makuszyńskiego, Zbigniewa Herberta, Agnieszki Osieckiej i innych twórców śpiewem i wierszem przypomnieli młodzi artyści ze szkół powiatu świdwińskiego. 

W zamku joannitów odbył się XVI Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Lwowskiej – Świdwin 2015, który pod patronatem starosty Mirosława Majki zorganizowali: Świdwiński Ośrodek Kultury i świętujące w tym roku 25-lecie działalności Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Pomysłodawcą był Mieczysław Kostur, prezes świdwińskich lwowiaków. Na scenie wystąpiło 46 młodych artystów. Byli z nimi nie tylko opiekunowie szkolni – brawa bili im dziadkowie, dla których Lwów jest ukochanym miastem, a tylko wiatr historii sprawił, że w Świdwinie znaleźli drugą ojczyznę.

Występy oceniało jury w składzie: Renata Muchorowska, Alicja Gierszewska i Władysław Andrzej Pitak, który także poprowadził warsztaty dla recytatorów. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się: Jan Trąbiński, Klaudiusz Białous, Martyna Hałuszka, Daniel Wojdalski (wszyscy z SP Nr 3 w Świdwinie); Julia Sielska, Julia Mazurkiewicz, Oliwia Kruk (SP Nr 1 w Świdwinie); Jan Kricki (SP Nr 2 w Świdwinie), Natalia Matuszewska (Publiczne Gimnazjum w Świdwinie); Jagoda Lis, Dominika Zachoszcz, Aneta Borkowska, Kamila Ilowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie); Seweryn Ciszewski, Aleksandra Hume (ZSR – CKP Świdwin); Alicja Belica, Alicja Marcinkiewicz (Publiczne Gimnazjum w Połczynie-Zdroju); Michalina Tobaszewska (SP w Lekowie); Róża Adametz, Julia Anielska, Joanna Surmiak (Zespół Szkół w Brzeżnie). Wyróżniono także zespół Jagody z ZS w Bierzwnicy. 

Uczniów SP Nr 1 w Świdwinie przygotowywali do występów: Edyta Uss, Anna Kieruzel-Kłonis oraz Magdalena Haraj. Na uznanie zapracowali także opiekunowie szkolni: Magda Jurewicz, Danuta Paleń, Marta Jakubik (SP Nr 3 Świdwin); Wiesław Wieczorek, Klaudia Hanasz (SP Nr 2 w Świdwinie); Jadwiga Zbieg (ZSR CKP w Świdwinie); Małgorzata Pluta, Katarzyna Felińska, Martyna Rudzińska, Artur Andrzejewski (ZSP w Świdwinie); Dorota Borowczak (Gimnazjum w Świdwinie); Beata Banderowicz (Gimnazjum w Połczynie-Zdroju); Anna Gabinet-Kricka (SP w Lekowie); Aleksandra Graczyk (ZS w Bierzwnicy); Barbara Kolasińska (SP w Nielepie).
Tekst i fot. (cz.b.)

Komentarze

Władysław Andrzej Pitak
Miło mi, że zostałem zaproszony do jury Konkursu. Warsztaty, które przeprowadziłem z uczestnikami dotyczyły doboru repertuaru, kultury żywego słowa oraz interpretacji. Recytatorzy i piosenkarze bardzo aktywnie uczestniczyli w tzw. rozgrzewce przed Konkursem oraz w II części warsztatów , przed ogłoszeniem werdyktu. Dziękuję dyr. Bolesławowi Kurkowi za zaproszenie i serdeczną opiekę nad jury, uczestnikami i publicznością. Władysław Andrzej Pitak (przewodniczący jury)
2015-10-20 09:19:51
Jak tak kochają Lwów,
nic nie stoi na przeszkodzie aby się tam wynieśli...i zaśpiewali chwała herojom...
2015-10-17 18:57:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie