niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Samotni i skrzywdzeni

Samotni i skrzywdzeni

Samotni i skrzywdzeni
Data publikacji: 2015-07-30 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1120 6563

Dramat „Samotność liczb pierwszych" w reżyserii Saverio Constanzo to kolejna propozycja plenerowego kina na dziedzińcu szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich. Seans rozpocznie się o godz. 22, w czwartek.

Film jest adaptacją książki Paolo Giordano pod tym samym tytułem. Bohaterami są tu Alice i Mattia, ludzie, których losy śledzimy na przestrzeni wielu lat.

Alice zmuszana jest przez ojca do udziału w lekcjach jazdy na nartach. Gdy ma 7 lat, podczas zajęć łamie nogę i utyka na nią przez resztę życia. Zawiedziony ojciec demonstruje swoją dezaprobatą wobec córki, ta zaś wpada w anoreksję. Mattia jest matematycznym geniuszem, który ma siostrę-bliźniaczkę upośledzoną umysłowo. Pewnego dnia, pozostawia Micheli samą w parku, przyczyniając się do jej zaginięcia.

Bohaterowie spotykają się w liceum. Powstaje między nimi specyficzna więź-osób samotnych, skrzywdzonych emocjonalnie, zamkniętych w sobie. Przez kolejne lata, wkraczając w dorosłość, rozpoczynając karierę, zakładając rodziny, Alice i Mattia na przemian zbliżają się do siebie i oddalają. Są jak tytułowe liczby pierwsze - oddzielone tylko cyfrą parzystą, która nie pozwala im złączyć się ze sobą.

Muzykę do filmu skomponował Mike Patton, lider zespołu Faith No More. Na projekcję wstęp wolny.

(kas)

Na zdjęciu: Film „Samotność liczb pierwszych" wyświetlony zostanie w czwartek na zamkowym dziedzińcu

Komentarze

mk
co za głupoty wypisujesz. Podaj podstawę prawną na powyższe twierdzenia. Komornicy zabierają 50 % emerytury lub pensji?? A wiesz że w Polsce jest kwota wolna od potrąceń z wynagrodzenia za pracę ? (nie dotyczy alimentów). Komornik zabiera 30 % z tego dla siebie ? No co za bzdury. Skąd masz takie informacje ? :) poza tym narobiło się długów to trzeba płacić.
2015-07-30 17:57:08
S-SG "PERSPEKTYWA"
Oczekujemy na ustawę: "KWOTA 1200PLN WOLNA od zajęć komorniczych i windykacji" !!! To pozwoli złapać oddech najuboższym, zadłużonym emerytom, rencistom i robotnikom na "śmieciówkach"! Komornicy to prywatne firmy pod szyldem sądu. "Firmy" windykacyjne typu KRUK, PRESCO itp to hieny żerujące na najuboższych. Nikt tego procederu nie kontroluje. Skarb państwa nie poniesie żadnego uszczerbku . Taka kwota to minimum na przeżycie i opłatę czynszów. Teraz komornicy zabierają 50% emerytury lub pensji , z tego 30% zatrzymują sobie... reszta idzie na koszty, odseki itp. Wierzyciel otrzymuje grosze. Część emerytury lub pensji - nie zajętej przez komornika- łupią firmy windykacyjne! Uchwalenie takiej ustawy to moralny obowiązek kazdego posła z kazdej partii!!! Każdy z Was może ule wypadkowi, może zachorować ,stracić pracę i popaść w długi...wówczas do drzwi, nie czekając na wyzdrowienie - zapukają hieny....Kończąc kadencję, chociaż tyle dobrego możecie zrobić dla najbardziej uciemiężonej częśći Narodu!!! /-/ Stowarzyszenie SS-G "PERSPEKTYWA" ==================================== Czytelniku,apel ten kopiuj i pod naszą sygnatura wysyłaj do posłów swego regionu .Zamieszczaj w lokalnych mediach-do skutku!
2015-07-30 10:32:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy