środa, 03 marca 2021r.

Są jeszcze bilety, ale trzeba się pośpieszyć! Zobacz laureatkę naszego plebiscytu na scenie

Data publikacji: 2021-02-23 22:31
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-23 23:03
Są jeszcze bilety, ale trzeba się pośpieszyć! Zobacz laureatkę naszego plebiscytu na scenie
Fot. Ryszard Pakieser  

Pisaliśmy już o tym, że bilety na spektakle szczecińskich teatrów sprzedają się jak "świeże bułeczki". Jak się okazuje, teatromani bardzo stęsknili się, podczas "zamrożenia" instytucji kultury, za bezpośrednim kontaktem z aktorami na scenie. Podpowiadamy zatem, że są jeszcze bilety na weekendowe przedstawienia dla dzieci w Teatrze Lalek "Pleciuga" - na "Bambi, opowieść leśną" oraz "Bajki z rękawa". W pierwszym z nich gra laureatka naszego tegorocznego plebiscytu pn. Bursztynowy Pierścień - Maja Bartlewska, zdobywczyni (w ten poniedziałek!) nagrody o nazwie - Srebrna Ostroga.

Spektakl pt. "Bambi, opowieść leśna", dla dzieci w wieku szkolnym, będzie grany w sobotę o godz. 16 i w niedzielę o godz. 11. To przedstawienie o życiu i przygodach małego, a potem dorosłego jelenia Bambi. Całość powstała na podstawie powieść, która została napisana i opublikowana przez austriackiego pisarza Felixa Saltena w 1923 roku. To historia żyjących w lesie zwierząt, wśród których jelenie stanowią grupę niemal arystokratyczną. Leśne życie opisane przez Saltena to nie sielanka. Obok miłych i pięknych chwil zdarzają się bowiem sytuacje pełne agresji czy wręcz tragedie, a zwierzęcy bohaterowie powieści zdają się być lustrzanym odbiciem społeczeństwa ludzkiego. Są wśród nich bohaterowie i tchórze, agresorzy i obrońcy, a cała powieść do złudzenia przypomina powstałą długo później historię z „Króla Lwa”.

W niedzielę, o godz. 16, artyści Pleciugi zapraszają na szczególne wydarzenie - "Bajki z rękawa" (dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat). To będzie spektakl improwizowany! Aktorzy improwizatorzy – Kasia Majewska, Paulina Majtas, Rafał Hajdukiwicz i Maciek Sikorski - w spontanicznej grze, bez scenariusza i bez wcześniejszego przygotowania roli stworzą dialogi, akcję i niekiedy wyimaginowaną scenografię w trakcie występu, jak też postaci, które nigdy jeszcze nie powstały.

Uwaga! Bilety na wszystkie przedstawienia można kupić online lub w kasie teatru.

(MON)

 

 

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ