czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Ruszyła przedsprzedaż. Melomani siedzą w kolejce

Ruszyła przedsprzedaż. Melomani siedzą w kolejce

Ruszyła przedsprzedaż. Melomani siedzą w kolejce
Data publikacji: 2018-06-25 14:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 2024 335423

Około dwustu osób liczy sobie obecnie kolejka do kasy szczecińskiej filharmonii, bowiem o godzinie 13 uruchomiona tu została przedsprzedaż abonamentów. Melomanów czeka zatem kilka godzin czekania na możliwość zakupu. Tak jest co roku w pierwszym dniu sprzedaży wspomnianych karnetów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Pierwsi kolejkowicze pojawili się przed budynkiem filharmonii ok. godz. 8, a dwie godziny później zostały otwarte drzwi instytucji. Na klientów czekało już wtedy ok. 200 krzeseł, na których można usiąść w oczekiwaniu na swoje miejsce przed kasą. Niektóre osoby wymieniają się w kolejce ze swoimi bliskimi albo znajomymi.

- W filharmonii byliśmy po godzinie jedenastej, w gronie siedmiu osób, ale teraz nie wszyscy tu siedzimy - usłyszeliśmy od pani Ziuty, która na koncerty w filharmonii chodzi od kilkudziesięciu lat. - Co godzinę albo dwie będziemy się zmieniać ze znajomymi. Jesteśmy starszymi osobami i trudno nam wysiedzieć cztery czy pięć godzin. Ale długa kolejka na pewno się opłaci, bowiem w nowym sezonie artystycznym będzie sporo ciekawych koncertów, choćby laureatów Koncertów Chopinowskich, jak Janusz Olejniczak, artysta najlepiej grający utwory Chopina.

We wtorek również będzie się odbywała przedsprzedaż abonamentów na koncerty w szczecińskiej filharmonii - od godz. 13. Wspomniany abonament to zakup dla jednej osoby co najmniej 5 biletów na 5 różnych koncertów w sali symfonicznej oznaczonych kategorią biletu N, z wyjątkiem wydarzeń z ceną specjalną (te są oznaczone literką S), edukacyjnych, wydarzeń odbywających się w sali kameralnej. Jeżeli osoba kupująca abonament zechce kupić także inne bilety, będzie mogła to zrobić.

Sprzedaż i rezerwacja biletów w kasach ruszą z kolei w środę o godzinie 13, a możliwość zakupów przez internet – tego samego dnia o godzinie 15. Uwaga! Od nowego sezonu dla osób do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności będzie można zakupić bilety po 5 zł oraz ulgowe dla opiekuna na wszystkie wydarzenia z wyjątkiem koncertów specjalnych. ©℗

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Andrzej
Chętnych było naprawdę dużo. Siedziałem od 12.30 do godz. 18.
2018-06-29 10:17:45
Robert
A jeszcze pamiętam te liczne głosy osób ze szczecińskiej polityki i mediów, które twierdziły, że nowa Filharmonia w Szczecinie jest niepotrzebna gdyż tu nie ma publiczności.
2018-06-25 20:30:34
k
Dobra kultury ponad promocjami w hipermarketach ! To cieszy !
2018-06-25 17:58:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie