wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Kultura > Rusza Różanka!

Rusza Różanka!

Rusza Różanka!
Data publikacji: 2016-06-03 22:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:43
Wywietleń: 2356 136404

Już w sobotę (4 czerwca) startuje tegoroczna edycja artystycznych imprez z szczecińskim Ogrodzie Różanym. Do końca sierpnia, na przybyłych czekać mają koncerty, wystawy, propozycje dla najmłodszych oraz - to nowość - potańcówki!

Cykl „Różany Ogród Sztuki" już po raz dziewiąty organizuje Szczecińska Agencja Artystyczna. 

- W tym roku, przez trzy miesiące wystąpi u nas ponad stu artystów, odbędzie się ponad 50 artystycznych wydarzeń, ponad 80 godzin koncertów - wylicza Anna Lemańczyk, dyrektor SAA. - Tradycyjnie, wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zaprosimy też do Różanej Czytelni, gdzie czeka ponad tysiąc książek. Można je przeglądać, wypożyczać i wymieniać. Nowością w Różance będzie potańcówka: w każdą ostatnią sobotę miesiąca, do muzyki na żywo.

Pierwsze spotkania nowej edycji - już w najbliższy weekend. W sobotę (4 czerwca) w południe, zespół Swing Lovers zagra utwory z czasów międzywojnia, a w niedzielę wystąpi kwartet smyczkowy pod kierunkiem Jacka Tomczaka z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

W sobotę, w Różance planowany jest też festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego (od godz. 11), przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. W programie są warsztaty plastyczne dla dzieci, działania animacyjne oraz interaktywna czytanka.

Przez całe wakacje, południowym, sobotnim i niedzielnym koncertom towarzyszyć mają wystawy prac plastycznych. W czerwcu ekspozycje przygotowali Związek Literatów Polskich Oddział w szczecinie oraz uczniowie Liceum Plastycznego.

Wszystkie weekendowe koncerty, potańcówki, wystawy i warsztaty w Ogrodzie Różanym mają charakter otwarty i są bezpłatne. ©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: przez całe lato szczecińska Różanka staje się miejscem kultury i sztuki

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie